استاندارایلام پیش بینی کرد:
استاندار ایلام با پیش بینی تردد بیش از ۴ میلیون نفر از مرز مهران در اربعین امسال، تصریح نمود: در چند روز اخیر استقبال بی سابقه ای از مرز مهران شده است بطوریکه در روز پنجشنبه ۴۶ هزار نفر (حدود ۱۰ برابر مدت مشابه)، روز جمعه حدود ۴۸ هزار نفر (۷ برابر مدت مشابه) و امروز تا ساعت ۳ بعد ظهر حدود ۴۷ هزار نفر از مرز مهران خروج کرده اند.
کد خبر: ۷۸۵۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶ 06 October 2019

 

 به گزارش تابنک ایلام، عصر روز شنبه ۱۳ مهرماه، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست ستاد اربعین استان، از اربعین بعنوان آبروی نظام و افتخاری برای ایلام و مرز مهران یاد کرد و گفت: اربعین امروز به یک حرکت سیاسی، دینی و انقلابی مبدل شده است و می طلبد همه با هم و دست در دست هم نقش و مسئولیت خطیر خود را در این هماورد عظیم به نمایش گذاریم.

وی ادامه داد: اربعین هر سال موضوعات خاص خود را دارد و امسال به جهت حذف ویزا تراکم جمعیت یک مسئله مهم است که بایست آمادگی و تدابیر لازم برای آن داشته باشیم.

استاندار ایلام افزود: امسال اگرچه پیش بینی ستاد اربعین از حضور ۳ میلیون نفر روایت می کند و از این میزان سهم مهران را حدود ۶۰ درصد اعلام کرده است، اما آمارها در این چند روز نشان داد که استقبال از مرز مهران بیش از آن چیزی هست که پیش بینی شده است.

سلیمانی دشتکی با پیش بینی تردد بیش از ۴ میلیون نفر از مرز مهران در اربعین امسال، تصریح نمود: در چند روز اخیر استقبال بی سابقه ای از مرز مهران شده است بطوریکه در روز پنجشنبه ۴۶ هزار نفر  (حدود ۱۰ برابر مدت مشابه)، روز جمعه حدود ۴۸ هزار نفر (۷ برابر مدت مشابه) و امروز تا ساعت ۳ بعد ظهر حدود ۴۷ هزار نفر از مرز مهران خروج کرده اند. 

وی در ادامه با اشاره به همدلی بسیار قوی در استان گفت: امروز همه در کنار هم و با همکاری با هم یک هدف مشترک در آستانه اربعین حسینی داریم و آن خلق یک حماسه دیگر است.

وی در پایان از همکاری خوب مردم و همه نهادها، ارگان ها، تشکل ها، ائمه جمعه و جماعات، نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی، دستگاه های اجرایی، اصحاب رسانه، صدا و سیما و ... در اربعین تقدیر کرد و گفت: همچنین لازم است از کمک استان های معین بویژه از شهرداری تهران و مجموعه همکاران به خاطر زحمات و تلاش های بی دریغی که در ایام اربعین انجام داده اند تشکر کنم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار