مدیرکل دامپزشکی ایلام:
مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: مردم دام مورد نظر خود برای ذبح در عید سعید قربان را از میادین مجاز عرضه و خرید احشام تهیه و در همان محل نیز با حضور ناظران و کارشناسان بهداشتی دامپزشکی ذبح کنند.
کد خبر: ۷۷۰۵۳۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰ 10 August 2019

به گزارش تابناک ایلام؛ دکتر وهاب پیرانی اظهار داشت: در روز عید قربان سلامت گوشت تمام احشام مستقر در مراکز عرضه دام و کشتارگاه ها توسط گروه ها نظارتی مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: امسال تعداد 6۴ کارشناس، بازرس بهداشتی گوشت و روحانی ناظر شرعی در قالب ۱۳ اکیپ ثابت و ۱۴ اکیپ سیار در روز عید قربان از ساعت هفت صبح الی ۱۷ عصر با حضور در میادین عرضه دام و کشتارگاه ها اقدام به بازرسی بهداشتی و شرعی از دام های قربانی می کنند.

پیرانی یادآور شد: هر گروه نظارت شامل یک نفر دامپزشک برای معاینه و بازرسی لاشه دام قبل، حین و بعد از ذبح و یک روحانی جهت خواندن دعای مخصوص عید قربان و نظارت بر اجرای احکام و ذبح شرعی در روز عید قربان بر کشتار احشام نظارت بهداشتی و شرعی دارند.

وی گفت: افرادی که قصد دارند دام را در منزل ذبح کنند در صورت برخورد با لاشه مشکوک دام ذبح شده موضوع را سریعا به دامپزشکی اطلاع دهند تا گروه های گشت سیار برای بازرسی لاشه به محل مورد نظر مراجعه و دام را مورد بازرسی قرار دهند.

مدیرکل دامپزشکی از مردم خواست که در صورت داشتن دام قربانی به اکیپ های نظارت دامپزشکی مراجعه و یا با شماره تلفن های 33334162 و 33337599 و سامانه گویای 1512 تماس بگیرند و از خرید و کشتار دام در معابر و اماکن غیر بهداشتی خودداری کنند.

دوشنبه هفته جاری 21 مردادماه عید سعید قربان است./ح

 

ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار