رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه ایلام؛
رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه ایلام گفت: کسب مجوز برای راه اندازی رشته کارشناسی ارشد مطالعات عراق و راه‎اندازی مرکز مطالعات عراق در آینده نزدیک موجب تقویت روابط علمی و بین المللی دانشکده و بخصوص با دانشگاه‎های کشور عراق می شود.
کد خبر: ۷۴۶۷۲۹
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸ 20 May 2019

به گزارش تابناک ایلام ؛ سیاوش یاری اظهار کرد: در حال حاضر 16 دانشجوی خارجی در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند و اساتید گروه ادبیات و زبان فارسی در سطح وسیعی در مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در دانشگاه فعالیت دارند.

وی در ادامه با تشریح عملکرد چهار سال دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه ایلام اظهار داشت: 480 مقاله در مجلات معتبر علمی داخلی و خارجی، 338 مقاله در همایش‎های ملی و بین المللی و 65 عنوان کتاب تألیفی و ترجمه توسط اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشکده ادبیات و علوم انسانی در چهارسال گذشته تاکنون به چاپ رسیده است.

یاری یادآور شد: طی چهار سال گذشته همچنین 41 نشست علمی و کارگاه آموزشی برگزار شده، 2 نفر از اعضای هیأت علمی به فرصت مطالعاتی خارج از کشور و یک دانشجوی دکتری به فرصت تحقیقاتی داخل کشور اعزام شده‎اند و سه دانشجوی دوره دکتری از دانشگاه‎های دیگر برای گذراندن دوره فرصت تحقیقاتی در دانشکده ادبیات و علوم انسانی پذیرش شده‎اند.

وی درباره فعالیت انجمن‎های علمی دانشگاهی مستقر در دانشکده ادبیات و علوم انسانی، اظهار داشت: پنج انجمن علمی دانشگاهی در این دانشکده فعالیت دارند که چهار مورد از آنها در طول چهار سال گذشته راه‎اندازی شده‎اند و در مجموع فعالیت‎های خوبی داشته‎اند، اما در این میان انجمن دانشگاهی جامعه شناسی جایگاه ویژه‎ای دارد.

یاری با بیان اینکه در این مدت 2 همایش ملی در این دانشکده برگزار شده، یادآوری کرد: همایش ملی گفتمان اعتدال در پنج محور با حضور اساتید، صاحب نظران و دانشجویان در سال 1394 و نشست علمی مناسبات فرهنگی ایران و عراق با حضور اساتید و صاحب‎نظران ایرانی و عراقی در آذرماه سال 1397 با محوریت اساتید دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار شد.

رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی در زمینه راه‎اندازی رشته های جدید هم گفت: در چهار سال گذشته مجوز راه‎اندازی پنج رشته تحصیلی شامل کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد مطالعات فرهنگی، مطالعات حقوق، مطالعات عراق و مدیریت ورزشی اخذ شده است.

وی در زمینه برنامه‎های آینده دانشکده ادبیات و علوم انسانی اظهار داشت: ارتقاء کیفیت آموزش از طریق طرح درس و سازو کار مربوط به انتخاب مدرس برتر، ارتقاء نظم و انضباط آموزشی از طریق راه اندازی سیستم حضور و غیاب الکترونیکی، جذب اعضای هیأت علمی جدید، برگزاری کرسی‎های علمی – ترویجی و نقد و مناظره، توسعه روابط علمی با دانشگاه واسط عراق، اهتمام در برگزاری همایش‎های ملی و بین المللی و راه‎اندازی مجله مطالعات عراق را از جمله برنامه‎های است که با حمایت مدیریت دانشگاه در آینده اجرا خواهد شد./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار