مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام:
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: یک هزار و 107 جلد سند مالکیت برای اهالی روستایی و شهرهای کوچک این استان سال گذشته صادر و تحویل متقاضیان شد.
کد خبر: ۷۳۷۶۶۷
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰ 24 April 2019

به گزارش تابناک ایلام؛ حبیب الله محبی اظهار داشت: از این تعداد صدور سند 652 جلد سند مربوط به مناطق روستایی و 455 جلد سند نیز مربوط به مناطق شهری(شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت) بوده است.

وی افزود: با هدف ساماندهی نظام مالکیت منازل مسکونی روستایی، تاکنون بیش از 25 هزار جلد سند مالکیت منزل در روستاهای بالای 20 خانوار این استان صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام تاکید کرد: صدور سند برای خانه های روستایی و شهرهای کوچک تضمین مالکیت و ارزش دادن به تثبیت مالکیت خانه های مسکونی، جلوگیری از تعارض مالکان و وجود وثیقه ای مطمئن برای اخذ تسهیلات را درپی دارد.

محبی با بیان اینکه روستاها امروز به عنوان محورهای پیشرفت کشور هستند، گفت: توسعه روستاها به عنوان محرک پیشرفت شهرها می تواند یک رشد متوازن و مطلوب در استان را رقم بزند.

 فقدان سند ثبتی برای املاک مسکونی و زراعی یکی از دغدغه ها و مشکلات اهالی روستایی و شهرهای کوچک استان ایلام محسوب می شود که داشتن آن لازمه اعمال حق مالکیت است.

از جمله تبعات فقدان سند املاک برای اهالی روستایی استان ایلام محرومیت انان از تسهیلات تکلیفی بانک ها است که عمدتا با بهره کم وحمایتی پرداخت می شود .

جمعیت 580 هزار نفری استان ایلام با نسبت تقریبا مساوی جمعبت شهری و روستایی در 10 شهرستان، 25 شهر و بیش از 607روستا سکونت دارند./ح

ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار