برنامه اختتامیه مرحله‌ی استانی، هشتمین جایزه ادبی یوسف با همکاری حوزه هنری و شهرداری ایلام برگزار شد.
کد خبر: ۷۳۴۸۰۶
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳ 15 April 2019

 به گزارش  تابناک ایلام، محمدرضا شرف‌بیانی اظهار کرد: برگزاری این برنامه به‌منظور تجلیل از هنرمندان انقلابی در راستای وظایف این نهاد به‌منظور نشر ادبیات دفاع مقدس در جامعه امروزی است . 

وی گفت: برنامه اختتامیه هشتمین جایزه ادبی یوسف در کشور برگزارشده و برگزیدگان آن نیز مورد تجلیل قرار گرفتند و این مراسم به‌منظور تحلیل از هنرمندان برگزیده استانی که آثار خود را به دبیرخانه استانی ارسال کرده‌اند ،برگزارشده است . 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام، بابیان اینکه درمجموع ۴۸ اثر داستان کوتاه شامل سی و یک اثر در بخش اصلی و ۱۷ اثر در بخش ویژه جشنواره ارسال‌شده بود، ادامه داد: اعتقادداریم که دستگاه‌ها و نهادهای مختلف فرهنگی و هنری در اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری باید ید واحده باشند که در این صورت به‌طورقطع می‌توان تاثیر گذار بود . 

شرف‌بیانی با تأکید بر اینکه به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام در دو سال گذشته ۷۰ عنوان کتاب با موضوعات دفاع مقدس استان چاپ و منتشرشده است، گفت: سال گذشته نیز هشت کتاب صوتی با همکاری صداوسیما در حوزه دفاع مقدس در استان ایلام تولیدشده است . 

شرف‌بیانی تصریح کرد: در بحث موزه دفاع مقدس استان ایلام که باید در چند سال پیش در استان ایلام به‌عنوان پیشگام دفاع مقدس به بهره‌برداری می‌رسید امروز این اتفاق مهم و فرهنگی در آستانه روی دادن است، ما تلاش می‌کنیم که امکانات خود را در اختیار نهادهای دیگر برای تولید محتوایی در حوزه دفاع مقدس قرار می‌دهیم . 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام، ادامه داد: تجمیع امکانات نهادهای مختلف فرهنگی و هنری در راستای تولید آثار فاخر می‌تواند به غنا و کیفیت آثار تولیدی بیافزاید و ما آمادگی کامل برای در اختیار قرار دادن امکانات برای هنرمندان استان ایلام راداریم . 

بر اساس بیانیه هیئت‌داوران هشتمین جشنواره استانی جایزه ادبی یوسف در ایلام مقام اول و دوم نداشت و خانم «افرا سرنایه» مقام سوم این جشنواره را کسب کرد و در ادامه نیز از هشت نفر از هنرمندان عرصه دفاع مقدس با اهدای لوح تقدیر و جایزه تجلیل شد ./ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار