مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام:
مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام گفت: از ابتدای سال گذشته تا پایان بهمن ۹۷ بیش از ۹ میلیارد ریال از محل درآمدهای مالیاتی به توسعه ورزش و امور جوانان استان اختصاص یافته است.
کد خبر: ۷۲۴۲۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰ 11 March 2019

به گزارش تابناک ایلام؛ عزیزالله عباسپور، مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام اظهار داشت: از ابتدای سال گذشته تا پایان بهمن ۹۷ بیش از  ۹ میلیارد ریال از محل درآمدهای مالیاتی به توسعه ورزش و امور جوانان استان اختصاص یافته است.

وی افزود: بر اساس ماده ۹۴  قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف است ۲۷ صدم درصد از کل ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده را برای توسعه ورزش مدارس، ورزش همگانی، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیر ساخت‌های ورزشی به‌ویژه در حوزه معلولین و جانبازان اختصاص دهد.

مدیرکل امور مالیاتی استان خاطرنشان کرد: از سال ۹۱ تاکنون بیش از ۳ میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده به منظور توسعه فضاهای آموزشی به حساب آموزش و پرورش استان واریز شده است.

عباسپور تاکید کرد: درآمدهای مالیاتی استان پس از وصول، به خزانه کشور واریز و مطابق با قانون برنامه بودجه، صرف امور جاری و عمرانی کشور می‌شود.

وی درباره مالیات بر ارزش افزوده گفت: براساس قانون، عوارض وصولی مالیات بر ارزش افزوده پس از واریز به خزانه، به نسبت ۷۰ درصد شهرها و ۳۰ درصد روستاها و مناطق عشایری براساس جمعیت به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان تصریح کرد: سهم روستاهای فاقد دهیاری و مناطق عشایری به حساب فرمانداری‌های شهرستان‌ها واریز می‌شود تا با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در همان روستاها و مناطق عشایری هزینه شود./ح

فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار