مدیرکل بنیاد شهید ایلام خبر داد؛
مدیرکل بنیاد شهید ایلام گفت : ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم از مقام شامخ شهدا، یک وظیفه و ضرورت غیرقابل‌انکار است زیرا شهدا با ازخود گذشتگی، شجاعت و شهامت را با ما آموختند.
کد خبر: ۷۲۳۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵ 10 March 2019

به گزارش تابناک ایلام ؛ سلیمان رستمیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام  اظهار داشت: برای یادبود و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان در طول سال برنامه های مختلفی با حمایت ارگان ها و نهادهای مختلف انجام می شود.

مدیرکل بنیاد شهید ایلام گفت: استان دارای ۳ هزار شهید، ۱۲ هزار جانباز و ۳۳۶ آزاده است که ۱۱ درصد جامعه ایثارگری کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه در هفته شهدا ۲۲ برنامه شاخص در استان اجرا می شود اظهار داشت: دیدار و سرکشی از خانواده شهدا، برگزاری میز خدمت، همایش پیاده روی خانوادگی، حضور در صدا و سبما، نشست خبری با اصحاب رسانه و غیره از مهمترین برنامه های این هفته در استان است.

وی افزود: بسیاری از شهدای استان دارای آثاری همچون وصیت نامه، عکس، فیلم، دست نوشته و … هستند که تاکنون اسناد ۷۰ هزار شهید جمع آوری و آثار به صورت اسناد دیجیتالی تبدیل شده است.

مدیرکل بنیاد شهید استان یادآور شد: وصیت نامه شهدای استان در ۴ دفتر چاپ و در کتابخانه های سطح استان و مراکز علمی آموزشی در دسترس عموم مردم قرار دارد.

به گفته رستمیان، ۵۰۰ جانباز بالای ۵۰ درصد در استان وجود دارد./م

 

اخبار امروز ایلام

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار