شیهان سلیمان مهدیزاده، بنیانگذار و کن دو و ایی آی دو در ایران است. او نخستین بار در اواخر سال ۱۳۵۴ زیر نظر یک استاد ژاپنی به آموختن فلسفه، مکتب ذن و کن دو سنتی پرداخت وی پس از بازگشت به کشور، این هنر اصیل سامورایی را در ایران بنیانگذاری و به تدریس آن پرداخت.
کد خبر: ۷۲۲۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰ 06 March 2019

«هیهو» نام سبک تمرینی سامورایی ها است که در برگیرنده روش‌های مبارزه‌ای و آیین و استراتژی مبارزه بوده و به معنای قوانین مبارزه می‌باشد.

"بوشیدو" یک نظامنامه در مورد رفتار صحیح سامورائی‌ها بود که یک سامورائی باید جان خود را می‌داد تا اینکه در آن پذیرفته می‌شد. اصول هفتگانه بوشیدو عبارت بودند از: "جی" یا تصمیم گیری درست، "یو "یا دلاوری و سلحشوری توأم با روحیه مردانگی، "جین" یا عشق به همه آدمیان، "ره‌ای "یا کردار نیک، "ماکوتو" یا گفتارنیک، "ملگو" یا بها دادن به ارزش‌هایی مانند افتخار، جلال و شکوه، و " شوگو" یا ایثار و وفاداری که از این نظامنامه در طی دوران توکوگاوا ۱۸۶۸ – ۱۶۰۳ میلادی استفاده می‌کردند.

شیهان سلیمان مهدیزاده، بنیانگذار و کن دو و ایی آی دو در ایران است. او نخستین بار در اواخر سال ۱۳۵۴ زیر نظر یک استاد ژاپنی به آموختن فلسفه، مکتب ذن و کن دو سنتی پرداخت وی پس از بازگشت به کشور، این هنر اصیل سامورایی را در ایران بنیانگذاری و به تدریس آن پرداخت. وی موفق به دریافت لوح و نشان زرین «خورشید تابان»، ممهور به مهر امپراطور ژاپن شده است.

اخبار امروز ایلام

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار