مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری ایلام:
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری ایلام از افتتاح 134 پروژه روستایی اجرا شده توسط دهیاری های استان در ایام مبارک دهه فجر خبر داد.
کد خبر: ۷۱۴۰۶۹
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲ 12 February 2019

به گزارش تابناک ایلام؛ یونس آزادی با اشاره به اعتبار هزینه شده برای تکمیل این تعداد پروژه های عمرانی افزود: این پروژه ها با صرف اعتباری افزون بر 59 میلیارد ریال اجرا و به بهره برداری رسیده است.

وی پروژه های بهره برداری شده در ایام دهه مبارک فجر را بیشتر در قالب طرح های بهسازی معابر، احداث کانال و جدول، پارک و فضای سبز، احداث پل و دیگر طرح ها اعلام کرد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری ایلام هدف عملیات عمران روستایی را تسهیل در ارائه خدمات به روستاییان در مناطق محروم برشمرد و اظهار داشت: دهیاران و شوراهای اسلامی این قابلیت و پتانسیل را دارند که از محل اعتبارات دهیاری ها که سالانه بودجه ای به حساب آنها واریز خواهد شد، برای عمران و آبادانی روستا هزینه کنند.

آزادی با اشاره به تعداد 339 دهیاری در استان ایلام گفت: حجم عظیم نیروی انسانی توانمند در دهیارهای استان که بیشتر از افراد تحصیل کرده و متخصص دانشگاهی هستند می‌ تواند در اشتغالزایی و رونق اقتصادی روستاها نقش آفرینی مثبت داشته باشند.

وی اضافه کرد: توسعه پایدار روستایی از اهداف دولت بوده که این مهم در روستاها به دهیاران و شوراها سپرده شده است و از این رو شوراها در پشتیبانی دهیاران برای توسعه پایدار روستا وظیفه مضاف دارند.

آزادی، توسعه پایدار در روستاها را نیازمند مدیریت درست و کارا دانست و یادآور شد: امروز در اجرای سیاست توسعه‌ای دولت دهیاران با اعمال مدیریت درست می‌توانند مدیریت توسعه پایدار را انجام و شوراها به عنوان نماینده و معتمد مردم به این توسعه سرعت بخشند.

مدیرکل دفتر روستایی استانداری ایلام آموزش را زمینه ساز مشارکت مردم در توسعه روستایی ذکر کرد و گفت: با آموزش و مشارکت مردمی توسعه و مشارکت مردم در توسعه دست یافتنی تر است./ح

ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار