مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان ایلام از اجرای طرح «مدرسه انقلاب» در ۵۰ مدرسه استان ایلام خبر داد .
کد خبر: ۷۱۰۰۸۶
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۰ 31 January 2019

به گزارش تابناک ایلام، روح‌الله پارسی، اظهار کرد: دانش‌آموزان در پدیده‌های مختلف از شکل گیری انقلاب اسلامی و بعد از انقلاب اسلامی بسیار تاثیرگذار بوده‌اند و گروه‌های دانش‌آموزی در مدارس برای مبارزه با رژیم منحوس پهلوی فعالیت کرده‌اند .

وی با اشاره به اینکه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به فرمان امام راحل (ره) در سال ۵۸ تاسیس شده است، یادآور شد: یکی از مهم ترین برنامه‌های محوری این ایام، برگزاری مدارس انقلاب است که محوری‌ترین برنامه اتحادیه‌های انجمن‌های اسلامی بود و بحث روایتگری دانش‌آموزان از رویدادها و آرمان‌هایی انقلاب اسلامی است .

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان ایلام با بیان اینکه امسال برنامه‌های ویژه‌ای در ۲ قسمت نمایشگاهی و غیر نمایشگاهی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، گفت: مدارس انقلاب سال جاری در ۵۰ مدرسه سطح استان برگزار می شود .

پارسی بیان کرد: بخش نمایشگاه شامل چهار بخش است، بخش دیروز که دانش‌آموزان به تبیین کارنامه سیاه رژیم ستم‌شاهی تحت عنوان رستاخیز می‌پردازند، یکی دیگر از بخش‌های دیروز معرفی اسوه‌های انقلاب شهدای شاخص تاثیرگذار در جریان انقلاب اسلامی است که در بخش نمایشگاهی با محوریت ارائه محتوا توسط دانش‌آموزان ارائه می شود .

وی افزود: در قسمت نمایشگاهی بخش «آفتاب ولایت» که نقش ولایت فقیه و رهبری در تداوم انقلاب و صدور انقلاب اسلامی، بخش »دیوار فریاد» شامل دشمن شناسی و عرصه های نفوذ دشمن و راه ها مقابله، بخش سوم «موچ پنجم» و توجه به نسل پنجم جامعه و بخش «مجاهدان سایبری» و فرصت‌ها و تهدیدات که در حوزه سایبری و راه‌های مقابله با آن می‌پردازند و قمست سوم ترسیم چهارچوب جامعه مهدوی است که با حضور دانش‌آموزان برگزار می‌شود .

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان ایلام گفت: بخش ویژه در سه بخش چهل برگ، شعر و چهل سال چالش و چهل سال پیروزی است که در سطح مدارس استان اجرا می‌شود و همچنین برنامه‌ای با عنوان هویت بانوی مسلمان ویژه مدارس دخترانه در ترسیم چهره حضرت زهرا(س) به عنوان الگوی بانوان برگزار می شود .

پارسی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۵ انجمن در حوزه خواهران و ۱۱۲ انجمن در حوزه برادران در سطح مدارس استان فعالیت دارد، گفت: هم‌اکنون حدود ۱۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان ایلامی به‌ عنوان اعضای اصلی عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان هستند./ع

 

 

 

ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار