مديركل راه وشهرسازي استان:
مديركل راه وشهرسازي استان از تكميل فاز اول برج هنر اسلامي شهر ايلام در نيمه اول سال آينده خبر داد .
کد خبر: ۶۸۷۲۹۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۲ 05 December 2018

به گزارش تابناک ایلام؛ مهندس كاظمي اظهار کرد: فاز اول اين طرح شامل ايجاد ستونها و سقف است كه تا كنون اين فاز بيش از 45 درصد پيشرفت فيزيكي دارد .

وی گفت: براي احداث فاز اول اين طرح تاكنون بيش از 2 ميليارد تومان هزينه شده و تا تكميل اين فاز بيش از 3 ميليارد تومان ديگر هزينه خواهد شد و پس از تكميل اين فاز، عمليات اجرايي فاز دوم شامل ديواركشي، تاسيسات، نازك‌كاري و ... آغاز خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام تصریح کرد: برج هنر اسلامي شهر ايلام از نيازهاي فرهنگي استان است كه با پيگيري اين اداره كل و مسئولين استان و همكاري و همراهي وزارت راه وشهرسازي (شركت باز آفريني شهري ايران) به مرحله اجرا درآمده است.

در معماري اين پروژه هنري از معماري سنتي و طرح لاله واژگون كه نمادي از منطقه زاگرس نشين ايلام است و نيز زيگورات كه پيشينه تاريخي چند هزار ساله تمدن ايلامي است و همچنين در جزئيات و تزئينات از صنايع دستي ايلام الگو برداري شده است، اين طرح در زميني به مساحت 1600 متر مربع با زير بناي ساختماني 8000 متر مربع در 7 طبقه در حال احداث است.

از قسمت‌هاي مهم برج هنر اسلامي مي‌توان به نگارخانه، كارگاه تجسمي، سالن خلق آثار، بازار غرفه توليدات فرهنگي هنري، استديو ضبط، سالن نمايش و تمرينات، سالن كنفرانس، سالن نمايش، سالن تئاتر، سالن سينما، سالن اجتماعات، نمازخانه و ... اشاره کرد./ح

ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار