استاندار ایلام با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت های استان در دستور کار مسئولان کشوری است، گفت: مسئولان وزارت راه مصمم به اجرای راه آهن و چهار بانده کردن مسیر مهران به نجف هستند.مدیران استان تا 2 هفته آینده پیگیر ردیف های ملی در بودجه 98 باشند.
کد خبر: ۶۷۵۸۹۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۴ 03 November 2018

به گزارش تابناک ایلام ؛  قاسم سلیمانی دشتکی  در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان اظهار داشت: بودجه 1398 کشور تا چند هفته دیگر نهایی می شود بر این اساس تمامی مدیران استان طی 2 هفته آینده در مرکز پیگیر طرح های و ردیف های ملی دستگاه های مربوطه خود باشند.

وی یادآور شد: مسئولان ارشد و نمایندگان استان از هفته آینده در سازمان برنامه و بودجه برای افزایش اعتبارات استان تلاش خواهند کرد.

استاندار ایلام افزود: وزارت نیرو و راه و شهرسازی بیشتر مورد توجه قرار گیرد چراکه طرح های بزرگی در این زمینه در استان اجرایی می شود که نیازمند ردیف های ملی است.

سلیمانی دشتکی با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت های استان در دستور کار مسئولان کشوری است، تاکید کرد: مسئولان وزارت راه مصمم به اجرای راه آهن و چهار بانده کردن مسیر مهران به نجف هستند.

وی اضافه کرد: مدیران برای دفاع از طرح های استان در بودجه و پیگیری ردیف های ملی به کم بودن جمعیت استان توجه نکنند بلکه در مرکز و وزارتخانه های خود مسائلی مثل وجود 430 کیلومتر مرز مشترک، عبور سالانه پنج میلیون زائر از استان و ... مطرح کنند.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه مدیران استان تنگ نظری در بخش سرمایه گذاری را کنار بگذارند، اظهار دشت: بطور قطع اجرای دقیق قانون اولویت هر مدیر و مسئولی است ولی آنجایی که سرمایه گذار اهلیت دارد و مشکلی ندارد، باید راه آنها را هموار کرد.

سلیمانی دشتکی افزود: طی ایام اربعین کارهای بزرگی در استان صورت گرفت و با وجود برخی مشکلات بیش از 2 میلیون و 200 هزار نفر طی این مدت از مرز مهران تردد کردند.

وی افزود: تاکنون بیش از یک میلیون و 80 هزار نفر از مرز مهران خارج و یک میلیون و 70 هزار از طریق مرز بین المللی مهران وارد کشور شده اند.

استاندار ایلام اظهار داشت: امیدواریم سال آینده مشکلات امسال مثل ارز، کاپوتاژ ماشین ها و ... وجود نداشته باشند، هرچند امسال توفان در مهران برای ساعتی از روزهای اربعین باعث اختلال در تردد شد و باید برای حوادث غیرمترقبه هم آمادگی داشت.
کرد./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار