مسئول دبیرخانه نمایندگی جشنواره بین المللی امام رضا(ع) :
مسئول دبیرخانه نمایندگی جشنواره بین المللی امام رضا(ع) گفت: خاطره نویسی از آیین پیاده روی اربعین حسینی به بخش های هفتمین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی در این استان اضافه شد.
کد خبر: ۶۷۵۶۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰ 03 November 2018

به گزارش تابناک ایلام؛ منصور محبی افزود: با توجه به جایگاه میزبانی این استان از زائران اربعین حسینی ، بخش خاطره نویسی از برگزاری این آیین امسال برای نخستین بار به بخش های هفتمین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی اضافه شد.

وی با بیان اینکه 25 آبان آخرین مهلت شرکت در هفتمین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی از برنامه های فرهنگی، هنری شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است ادامه داد: همچنین یک هزار فراخوان شرکت در این جشنواره بین مدارس این استان توزیع شده است.

وی اظهار کرد: اختتامیه این جشنواره 25 آذرماه جاری به میزبانی ایلام برگزار و پس از اعلام فراخوان آن در اردیبهشت امسال تاکنون نزدیک به 300 اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

محبی با ذکر اینکه جشنواره امسال بر خلاف دوره های قبل خارج از دهه کرامت برگزار می شود، افزود: بر اساس اعلام ستاد مرکزی جشنواره رضوی روند برگزاری این جشنواره که همه ساله در طول دهه کرامت و همزمان در استان های مختلف کشور برگزار می شد امسال تغییر و استان ایلام آخرین ماه فصل پاییز میزبان برگزاری این جشنواره خواهد بود.

وی با ذکر اینکه برگزاری جشنواره هفتم رضوی به همت بخش خصوصی (موسسه فرهنگی، هنری عصر پیام ایلام) به عنوان مجری برگزار کننده و با نظارت و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود، افزود: این جشنواره سال جاری برای یازدهمین سال متوالی برگزار می شود ولی هفتمین دوره برگزاری سراسری آن با موضوع سفرنامه و خاطره نویسی است که استان ایلام میزبانی آن را بر عهده دارد.

محبی یادآور شد: علاقه مندان می توانند تا 25 آبان ماه جاری نسبت به تولید و جمع آوری آثار با موضوع خاطره نویسی و سفرنامه از اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بویژه امام هشتم شیعیان اقدام کنند.

جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با موضوع های مختلف فرهنگی، هنری و علمی همه ساله دهه کرامت از میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) تا میلاد امام رضا(ع) با هدف توسعه و ترویج فرهنگ رضوی در سراسر کشور برگزار و 10 سال متوالی استان ایلام میزبان این جشنواره بوده است.

برگزاری این جشنواره در استان ایلام از سال 87 آغاز شد و تاکنون بصورت متوالی همه ساله در رشته های مختلف پیامک رضوی، تحقیق و پژوهش با موضوع رضوی و سفرنامه و خاطره نویسی دهه کرامت برگزار شده است.

ششمین جشنواره رضوی پارسال در استان ایلام برگزار شد و در مجموع بیش از 200 اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد/ح

ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار