مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ؛
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت:تا سال 80 در استان ایلام 2 سد مورد بهره برداری وجود داشت که در این مدت کوتاه 2 سد دیگر نیز به سدهای استان اضافه شد و تا پایان سال جاری تلاش می شود 2 سد دیگر نیز تکمیل و به پروژه های استان اضافه می شود.
کد خبر: ۶۷۲۱۵۳
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲ 24 October 2018

به گزارش تابناک ایلام ؛  محمد حاج رسولی ها در استان ایلام اظهار داشت: 11 سال است که با وقوع خشکسالی در کشور مواجه هستیم، در این مدت بارندگی ها در کشورمان به زیر نرمال رسیده و از 250 میلیمتر در دوره های گذشته به 200 میلی متر کاهش یافته است.

وی با اشاره به برگزاری نشست های نامنظم شورای عالی آب از ابتدای تشکیل تا سال 92، افزود: این امر سبب شد تا رهبر معظم انقلاب بر رفع این کاستی تاکید داشته باشند که در همین راستا از سال 92 تاکنون شاهد برگزاری نشست های متعددی در این زمینه بوده ایم.

مشاور وزیر نیرو، تعداد طرح ها و عدم توجه به اولویت بندی طرح های آبی کشور را از چالش های اصلی این حوزه دانست و تصریح کرد: دیپلماسی آب، مدیریت آب های مرزی و کلنگ زنی تعداد بی شماری از طرح های انتقال آب از دیگر چالش های حوزه آب است که در این راستا مقرر شد تا بر اساس اهمیت، اولویت بندی و تکمیل شوند.

حاج رسولی ها به احداث 172 سد مخزنی در سطح کشور اشاره کرد و یادآور شد: از این تعداد، 19 سد پیش از انقلاب و مابقی آن بعد از انقلاب به بهره برداری رسیده است.

به گفته وی از این تعداد سد بهره برداری شده در کشور 54 مورد در هفت سال گذشته تکمیل و بهره برداری شده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران تاکید کرد: تا زمانیکه مساله اقتصاد آب را حل نکنیم بحث بهره وری ارتقا نخواهد یافت، این در حالی است که در بخش کشاورزی هم این وضعیت بدتر بوده و ساماندهی خاصی در این حوزه صورت نمی گیرد.

حاج رسولی ها با اشاره به تاکیدهای استاندار ایلام مبنی بر تکمیل طرح های آبرسانی در این استان گفت: تکمیل این طرح ها برای تامین آب شرب شهرها و روستاها به یک صدایی در استان نیاز دارد.

حاج رسولی ها افزود: تا سال 80 در استان ایلام 2 سد مورد بهره برداری وجود داشت که در این مدت کوتاه 2 سد دیگر نیز به سدهای استان اضافه شد و تا پایان سال جاری تلاش می شود 2 سد دیگر نیز تکمیل و به پروژه های استان اضافه می شود.

وی همچنین به پروژه های حوزه سدسازی مرز در استان ایلام اشاره کرد و گفت: در این حوزه چهار پروژه بزرگ در دست اجراست که تاکنون اعتباری افزون بر پنج هزار میلیارد ریال برای اجرای آنها هزینه شده است.

مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران همچنین به طرح جامع شهرهای استان نیز اشاره کرد و یادآور شد: با اجرایی کردن این اقدام روش های تامین آب با جدیت پیگیری خواهد شد./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار