معاون عمرانی و پشتیبانی استاندار واسط عراق؛
معاون عمرانی و پشتیبانی استاندار واسط عراق گفت: حکومت عراق منتظر ورود زائران اربعین ایرانی هستند و آمادگی استقبال از بیش از پنج میلیون زائر داریم.
کد خبر: ۶۶۵۲۸۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸ 09 October 2018

به گزارش تابناک ایلام؛  نبیل شمه  در نشست با معاون استاندار ایلام در پایانه مرزی مهران گفت: خواسته دشمنان جلوگیری از زیارت عتبات است و روابط بین دو کشور را به تنش بکشاند اما با هوشیاری مردم و اتحاد عظیم اربعین دشمنان ناکام خواهند شد.

وی تصریح کرد: حکومت عراق منتظر ورود زائران اربعین ایرانی هستند و آمادگی استقبال از بیش از پنج میلیون زائر داریم.

معاون استاندار عراق اظهار کرد: استان واسط از ایجاد بازارچه چنگوله استقبال می کند اما به علت هزینه ای که دارد نیاز است که مسئولان جمهوری اسلامی ایران در این خصوص به ما کمک کنند.

مقامات عراق در رأس هیئتی به ریاست نبیل شمه معاون عمران و پشتیبانی استانداری واسط عراق و مقامات استان ایلام به هیئتی به ریاست درویشی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام در پایانه مرزی مهران گردهم آمدند.

نظام ملکشاهی فرماندار مهران در این جلسه گفت: این هفتمین نشست مقامات استان ایلام و استان واسط عراق در مهران است که ۶ نشست در ایلام و یک نشست نیز در واسط عراق برگزار شده است.

وی هدف از این نشست را بررسی تفاهم نامه های گذشته این دو استان مرزی در زمینه‌های اقتصادی، استفاده از بازارچه چنگوله در ایام اربعین، انتقال درخت به عراق ،پذیرش بیماران عراقی و تردد زائران اربعین است./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار