امام جمعه ایلام گفت: عامل اصلی 70 درصد مشکلات سوء مدیریت و سیاست‌های غلط است نه تحریم‌ها.عدم توجه به استفاده از ظرفیت‌های داخلی ، سوء مدیریت ، اشرافیگری و فاصله گرفتن دولتمردان از تفکر انقلابی و مدیریت جهادی رشد و تشدید مفاسد اقتصادی ، رانتخواری، دو تابعیتی برخی از مدیران و اسکان فرزندان برخی از مسؤولان در کشورهای غربی سبب اعمال سیاست‌های خصمانه و امیدواری رژیم آمریکا و کشورهای اروپایی شده است.
کد خبر: ۶۴۱۵۷۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴ 10 August 2018

 به گزارش تابناک ایلام، آیت‌الله محمدنقی لطفی اظهار داشت: مبارزه بی‌امان و قاطع با تهاجم اقتصادی دشمن اصلی‌ترین مطالبه مردم از دولتمردان است .

امام جمعه ایلام گفت: دشمن روباه صفت با دستکش مخملی دیپلماسی مذاکره و با سرگرم کردن دولتمردان طی پنج سال گذشته دو هدف مهم و راهبردی مهندسی فروپاشی و ساماندهی و سازماندهی جریانات معاند و محارب و تروریست را علیه ملت و نظام اسلامی در دستور کار خود قرار داده است.

خطیب جمعه ایلام گفت: نتیجه شکست آمریکایی‌ها در کودتا و فتنه 88 سبب شد سیاست تغییر روش از تقابل مردم با مردم و ناکارآمد جلوه دادن نظام و در نهایت دو قطبی کردن مردم را برای مقابله با نظام تعقیب کند.

وی ادامه داد: اعمال و تشدید تحریم‌های فلج کننده و اقناع و مدیریت افکار عمومی برای تبدیل ضرورت مذاکره با آمریکا به مطالبه عمومی تنها عامل برون رفت از مشکلات کشور قلمداد کند و دولتمردان با ساده‌اندیشی و اعتماد بیجا به دشمن و لبخندهای فریبکارانه او سبب شروع مذاکرات هسته‌ای و امضای برجام دشمن را به شدت امیدوار کرد که دولت ایران برای حل مشکلات اقتصادی به هرگونه امتیازدهی و عقب نشینی از فعالیت‌های هسته‌ای تن می‌دهد.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: سرگرم شدن دولتمردان به مذاکرات و توهم دل بستن به رفع مشکلات کشور از طریق توافق با آمریکا و جذب سرمایه‌های خارجی فرصت‌سوزی پنج ساله‌ای که می‌توانست به تقویت اقتدار نظام اسلامی و استقلال اقتصادی و قطع وابستگی کشور همراه شود اما متاسفانه غفلت از اقتصاد مقاومتی و بی‌برنامه بودن و سوء مدیریت امروز شاهد این همه مشکلات هستیم.

لطفی در بخش دیگری از سخنانش به روز خبرنگار اشاره کرد و افزود: شکل‌گیری افکار عمومی توسط خبرنگاران محقق می‌شود. خبرنگاران نقش بی‌بدیلی در شکل‌گیری افکار و ایده‌های عمومی دارند.

خطیب جمعه ایلام گفت: آزادی، مسؤولیت، تعهد، شجاعت در بیان واقعیت‌های جامعه و انعکاس مطالبات به حق مردم از ویژگی‌های خبرنگاران است. رسانه‌ها باید بیان واقعیت‌های جامعه را در اولویت کار خود قرار دهند./ع

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار