مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد گفت: از ابتدای امسال تاکنون و طی 2 مرحله 210 میلیارد ریال یارانه به رسانه ها در سراسر کشور پرداخت شده است.
کد خبر: ۶۴۱۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۱ 08 August 2018

به گزارش تابناک ایلام ؛ سید محمدرضا دربندی در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه ایلام اظهار داشت: 9 هزار و 300 رسانه از هیات نظارت بر مطبوعات مجوز دارند که از این تعداد هفت هزار مورد رسانه های مکتوب و 2 هزار و 300 مورد رسانه های برخط هستند.

وی افزود: چهار و 200 رسانه تنها مجوز خود را از هیات نظارت بر مطبوعات گرفته اند و در عمل غیرفعال هستند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد تاکید کرد: از 2 هزار و 300 رسانه برخط دارای مجوز، حدود یک هزار رسانه غیرفعال هستند و از یک هزار و 300 رسانه دیگر، 30 رسانه در قالب خبرگزاری و مابقی در قالب پایگاه های خبری فعالیت می کنند.

دربندی گفت: از هفت هزار رسانه مکتوب دارای مجوز تنها سه هزار و 800 رسانه فعال هستند و سه هزار و 200 رسانه دیگر غیرفعال اند.

وی اضافه کرد: سیاست گسترش حضور اهالی مطبوعات در خانه های مطبوعات است که در حال حاضر چهار هزار و 539 نفر در خانه های مطبوعات 31 استان کشور عضو هستند.

دربندی اظهار داشت: از اردیبهشت امسال تاکنون 2 نوبت یارانه به رسانه ها پرداخت شده که مجموع آن 210 میلیارد ریال بوده است.

وی یادآور شد: هیچ رسانه دولتی و یا رسانه ای که از بودجه عمومی و بیت المال استفاده می کند، مشمول دریافت یارانه نمی شود.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت ارشاد تاکید کرد: یارانه رسانه ها به مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری که در طرح رتبه بندی وزارت ارشاد شرکت کرده باشند، همچنین پایگاه های خبری تخصصی و نیز پایگاه های خبری استانی که همگی در بخش خصوصی فعالیت می کنند تعلق می گیرد.

وی گفت: تاکنون حدود 350 تا 400 نفر از خبرنگاران اسامی خود را ارسال و حدود 280 نفر از آنها هم اکنون از اینترنت بدون فیلتر بهره مند شده اند./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار