معاون عمرانی استانداری ایلام گفت: تا سال ۱۴۰۴ استان ایلام صاحب ۵۴۷ کیلومتر بزرگراه می شود.
کد خبر: ۶۲۸۹۲۹
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳ 11 July 2018

 به گزارش تابناک ایلام، احمد کرمی اظهار کرد: قبل از انقلاب در ایلام بزرگراه نداشتیم اما بیش از 130 کیلومتر بزرگراه داریم و تا سال 1404 این میزان تا 547 کیلومتر توسعه خواهد یافت.

معاون امور عمرانی با اشاره به خدمات نظام در حوزه‌های زیرساختی دیگر مانند آب و برق و گاز و راه روستایی گفت: در دوران طاغوت بسیاری از این زیرساخت‌ها وجود نداشت در حالی که الان در بسیاری از این موارد از میانگین کشوری بالاتر هستیم .

کرمی با تاکید بر اینکه در حوزه راه روستایی ما راه آسفالت آن‌ چنانی نداشتیم اما امروز بیش از 98 درصد راههای روستایی استان آسفالت هستند، به گازرسانی به مناطق دوردست استان اشاره کرد و گفت: درحالیکه در آن دوران گاز در استان وجود نداشت اما امروز ضریب نفوذ گاز در محیط شهری 98 درصد و در محیط روستایی 80 درصد است .

وی در ادامه به فعالیت 56 مجتمع آبرسانی در استان اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از این پروژه‌های مهم مشکلات آب شرب شهروندان استان رفع خواهد شد.

کرمی در قبل از انقلاب طول تونل های استان حدود 352 متر بوده است در حالیکه امروز به 11.5 کیلومتر رسیده است .

وی سپس به وجود دو تونل بزرگ کشور در استان اشاره کرد و گفت:تونل کبیرکوه با طول 4700 متر بزرگترین تونل در دست احداث کشور است و تونل اربعین (قلاجه) با طول 2500 متر در انتقال و تردد زوار به عتبات عالیات بسیار حائز اهمیت است.

معاون عمرانی استاندار از مرمت سیستم روشنایی و تهویه تونل قلاجه تا قبل از اربعین خبرداد و گفت: کار حفاری تونل بزرگ دیگر استان تا پایان سال مالی 97 به اتمام خواهد رسید.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار