مدیرکل امور عشایر استان ؛
مدیرکل امور عشایر استان جمعیت دامی عشایر استان را 71 درصد اعلام کرد و گفت: عشایر این استان یک میلیون و 400 هزار راس دام در اختیار دارند.
کد خبر: ۶۲۷۷۱۴
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵ 07 July 2018

به گزارش تابناک ایلام ؛ علی سلیمی در دیدار با عشایر منطقه چمسرخ بخش زرین آباد شهرستان دهلران اظهار کرد: 9 هزار و 736 خانوار عشایری در قالب 12 ایل با جمعیت 60 هزار نفر در استان ایلام حضور دارند که 11 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند.

وی با اشاره به وجود 2 میلیون راس دام سبک و سنگین در استان افزود: از این مقدار یک میلیون و 400 هزار راس مربوط به عشایر است که 71 درصد جمعیت دامی استان را شامل می شود.

مدیرکل امور عشایر استان ایلام از توزیع 14 هزار تن علوفه دامی عشایر در سال گذشته خبر داد و گفت: ماهانه 546 تن آرد بین عشایر توزیع می شود و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

سلیمی با اشاره به اینکه 75 درصد عشایر استان تحت حمایت بیمه روستایی و عشایر هستند، تاکید کرد: سال گذشته 60 میلیارد ریال برای تولید گوشت قرمز و نهاده های دامی و خرید دام به عشایر استان اختصاص یافت.

وی با اشاره به 2 هزار و 200 کیلومتر راه عشایری استان و مرمت و نگهداری آنها گفت: روزانه یک هزار و 100 متر مکعب آب شرب عشایر تامین می شود.

مدیر کل امور عشایر استان گفت: 45 درصد عشایر استان کوچ نمی کنند و 40 درصد نیمه کوچنده و 15 درصد نیز بصورت رمه گردانی امرار معاش می کنند که عمده تمرکز خدمات به عشایر کوچنده و سیاه چادر نشین است.

سلیمی از تامین پنل خورشیدی برای 2 هزار و 423 خانوار عشایر استان معادل 25 درصد عشایر خبر داد و گفت: 15 درصد هزینه را عشایر و 85 درصد هزینه پنل ها را توانیر و طبق توافق نامه پرداخت می کند.

فرماندار دهلران نیز در این دیدار گفت: شهرستان دهلران به لحاظ تنوع آب و هوایی، گیاهی و زیست محیطی دارای بیشترین عشایر است و بر اساس آمار یک هزار و 650 خانوار عشایری با جمعیت 9 هزار نفر در این شهرستان وجود دارد که با احتساب سه هزار نفر عشایر کوچنده از استان های لرستان، همدان، کرمانشاه و ایلام این آمار جمعیتی به 12 هزار نفر می رسد که نیازمند ارایه خدمات مطلوب هستند.

سید حسینعلی موسوی از اختصاص 16 میلیارد ریال در کمیته برنامه ریزی سال جاری برای امور عشایر و دامپزشکی شهرستان خبرداد و گفت: این اعتبار برای راه های عشایری، تامین آب شرب و تعریض و ایمن سازی راه های عشایری و تامین خدمات دارویی و پنل های خورشیدی استفاده می شود./م

ایرنا

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
موریس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
خب بشما چه ربطی داره. خوب دست و پنجه نرم کردین برا مالیات گرفتن ازشون
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار