مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دره‌شهر از اجرای طرح تجمیعی آبیاری تحت فشار روستای جهاد‌آباد خبر داد.
کد خبر: ۵۹۱۹۲۹
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵ 17 April 2018

 به گزارش تابناک ایلام، مهندس طیار فیلی اظهار کرد: در سال زراعی جاری 30 هکتار از اراضی کشاورزی روستای «جهاد آباد» این شهرستان تحت پوشش شبکه‌های آبیاری تحت فشار قرار می‌گیرد.

فیلی افزود: به منظور جایگزینی سیستم‌های نوین آبیاری با روش‌های آبیاری سنتی و غرقابی در اراضی کشاورزی، کشاورزان این منطقه استقبال خوبی برای اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار نشان می‌دهند.

وی اضافه کرد: با اجرای این طرح 30 هکتار از اراضی کشاورزی و باغات انگور یاقوتی این روستا تحت پوشش شبکه‌های آبیاری تحت فشار به روش کلاسیک ثابت (بارانی و قطره‌ای) قرار خواهند گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دره‌شهر از جمله مزایای سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار، استفاده بهینه از آب کشاورزی، افزایش راندمان آبیاری، افزایش 2 برابری عملکرد تولید در واحد سطح، صرفه جویی در مصرف آب، کاهش نیروی انسانی و کارگری، تسهیل در روند آبیاری مزارع و امکان پخش همزمان کود و سموم مورد نیاز به همراه آب در مزارع و کاهش هزینه تمام شده محصول عنوان کرد و گفت: با اجرایی شدن این طرح در آینده نزدیک شاهد رونق بهتری در تولید محصولات کشاورزی این روستا خواهیم بود .

وی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح مبلغ 460 میلیون تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی حمایت از بخش کشاورزی هزینه خواهد شد

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار