مدیر کل کتابخانه های عمومی ایلام گفت: کتاب های ادبیات و علوم اجتماعی عمده ترین و بیشترین موضوع هایی هستند که مراجعان به کتابخانه های عمومی ایلام تقاضای آنها را دارند.
کد خبر: ۵۷۹۰۰۲
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۴ 14 March 2018

به گزارش تابناک ایلام ؛ مراد جلیلیان  افزود: پس از این دو مورد کتاب هایی با موضوع دین و مذهب، علوم محض، تاریخ و جغرافیا، فلسفه و روانشناسی، علوم کاربردی و عملی،هنر و سرگرمی، کلیات و زبان ها به ترتیب اولویت های بعدی کتابهای مورد تقاضای مراجعان به کتابخانه های عمومی این استان را تشکیل می دهند.


وی با بیان اینکه عمده مراجعان به کتابخانه های عمومی این استان را بانوان تشکیل می دهند ادامه داد: از مجموع 100هزار و 167نفری که امسال به کتابخانه های عمومی این استان مراجعه کرده 59 هزار و 145نفر زن و 41هزار و 22نفر را مردان تشکیل می دهند.


وی بیشترین دوره سنی که به کتابخانه های عمومی استان مراجعه شده در سال جاری را نوجوانان و جوانان عنوان کرد و کودکان و بزرگسالان به ترتیب مراجعان بعدی را تشکیل می دهند.


جلیلیان با بیان اینکه امسال دو کتابخانه در این استان کلنگ زنی شده و دو کتابخانه زنجیره و مرکزی نیز بهره برداری شده اند، افزود: اکنون عملیات ساخت هفت کتابخانه روستایی نیز با مشارکت افراد خیر در حال ساخت است.


وی گفت: علاوه بر این ساخت هشت کتابخانه در مناطق شهری استان نیز در حال احداث است که در مجموع 70درصد پیشرفت فیزیکی دارند.


به گفته مدیر کل کتابخانه های عمومی ایلام، اکنون 650 هزار جلد کتاب در کتابخانه های عمومی این استان وجود دارد و بیش از 36هزار نفر نیز عضو کتابخانه های عمومی هستند.


وی تعداد کتابخانه های فعال موجود در استان را 52 مرکز عنوان کرد که از این تعداد 43 کتابخانه عمومی و 9 کتابخانه نیز مشارکتی است./م

ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار