بله ! با این توصیف وتعبیری که استاندار ایلام از نقش وزرا ،نمایندگان مجلس ،احزاب سیاسی ،ستادهای انتخاباتی وائمه جمعه دارد ،از تاکید بر خود محوری هایش ،از نپذیرفتن مدیران کلی که با تشخیص وزیر یارییس سازمان به این منصب گمارده شده اند ،از راه ندادنشان به جلسات وقطع بودجه سازمانشان ،اینگونه می توان استنباط کرد که استاندار ما یعنی جناب قاسم سلیمانی دشتکی از جلد استاندار خارج ولباس "والی " بر تن نموده و ایلام هم چهارماهیست که " ولایت " شده و ما هم نمی دانیم!
کد خبر: ۵۷۸۸۷۹
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۶ 13 March 2018

تابناک ایلام ::از سه روز پیش که استاندار ایلام در نشست خبری با اصحاب رسانه با یاد آوری چند باره نقش محوری خود در انتصابات ،اینچنین گفت: سه مدیری که بدون هماهنگی او نصب شده اند را به جلسات راه نداده وحتی به آنها بودجه هم نمی دهد" همواره به این اندیشیده ام که اگر واقعا در نظام جمهوی اسلامی ایران ،این همه به لزوم تفکیک وظایف و نقش ها تاکید شده ،این همه برای تشکیل کابینه دولتها وقت گذاشته می شود ،این همه برای انتخاب وزرای کابینه  و رای اعتماد بحث وجدل می شود ،اگر وزیر و نماینده هرکدام دارای نقش ووظیفه ای مشخص اند ! پس چرا یک وزیر نباید بتواند مدیر دستگاه تحت اداره خود را در استانها به اراده خود انتخاب وانتصاب نماید؟

اگر نماینده مجلس در قوه ای که عصاره ملت نامیده شده و در راس امور دیده می شود ،اگر نماینده ای برای تایید وزیر کابینه ویا نظارت بر او، حق استفاده از اهرم استیضاح برای پاسخگو نمودن وی وحتی رییس دولتش را دارد ،اما حق نداشته باشد در انتخاب یک مدیر دستگاه اجرایی در حوزه انتخابیه اش اعمال نظر کند ، استاندار استانش برای حرف و نظر او تره هم خرد نکند ،پس این همه هزینه ووقت گذاشتن ،نماینده انتخاب کردن ،تایید یا رد وزرای کابینه برای چیست؟

اگر واقعا به تفکیک قوا ،شرح وظایف واختیارات اعتقادی هست ،اگر نقش نماینده ومجلس در انتخاب یا نظارت بر وزرا پذیرفته شده ،اگر نماینده ملت می تواند برای سوء مدیریت یا ضعف عملکرد یک وزیر از اهرم نظارتی خود استفاده نماید  ،استیضاح کند ،پس عدم پذیرش نقش نظارتی او در استان توسط استانداری که خود منتخب یک وزیر است چه معنایی می تواند داشته باشد؟

اگر به مردمسالاری و انتخابات اعتقادی هست ونقش احزاب در ایجاد هیجان و شور انتخاباتی برای بیمه نظام مورد پذیرش است، پس بی توجهی به  نظر وخواست حزب و جناح سیاسی که برای پیروزی رییس دولت متحمل هزینه شده وباید ایجاد شور ونشاط انتخاباتی و پیروزی رییس دولت را مدیون آنها بود ،پس بی توجهی به دغدغه ها  ومطالبات آنها ،خصوصا در حوزه انتصابات وبکارگیری نیروهای همراه وهمفکر دولت  چه تعبیری می تواند داشته باشد؟

اگردر کنار جمهوریت نظام که با مقبولیت مردمی محقق می شود ، به بعد اسلامیت نظام ومشروعیت آن که با تنفیذ رهبری متجلی می شود ایمانی هست ،پس انکار نقش نمایندگان رهبری در استانها و بی توجهی به مطالبات آنها وبی پاسخ گذاشتن دغدغه هایشان در حوزه دینی را چگونه می توان معنا کرد؟!

در پرتو این اگرها ست که مردمسالاری محقق و بعد جمهوریت نظام در تمام ابعاد نمود پیدا می کند  ،با حذف این اگر ها وبی توجهی به آنهاست که خودکامگی  آرام وبی صدا بر تمامی امور  ظهور کرده و دیکتاتوری با رنگ ولعاب جدید بروز نموده و نظام از مسیر حقیقی یعنی احترام به نقش واراده مردم ،توده ها واحزاب سیاسی ودستجات مذهبی  خارج می شود .اینجاست که استاندار یک استان آرام وبی صدا " والی " می شود! استانش ولایت قلمداد شده ،جدای از دولت مرکزی قانون وضع کرده ودرعین حال مجری آن  هم می شود و دریک کلام "اسب مراد  خودرا هر جور که صلاح می داند می راند"!

بله ! با این توصیف وتعبیری که استاندار ایلام از نقش وزرا  ،نمایندگان مجلس ،احزاب سیاسی ،ستادهای انتخاباتی  وائمه جمعه دارد ،از تاکید بر خود محوری هایش ،از نپذیرفتن مدیران کلی که با تشخیص وزیر یارییس سازمان به این منصب گمارده شده اند  ،از راه ندادنشان به جلسات وقطع بودجه سازمانشان ،اینگونه می توان استنباط کرد که استاندار ما یعنی جناب قاسم سلیمانی دشتکی از جلد استاندار خارج ولباس "والی " بر تن نموده و ایلام هم چهارماهیست که " ولایت " شده یا به همان "پشتکوه" سابق تغییر وضعیت داده و ما هم خبر نداریم !

جناب استاندار ،همه ما باید تابع قانون باشیم ،برای هر امری هم قانون صریحی وجود دارد ،برابر ماده 8 اختیارات استانداران که در هشتادمین جلسه شورای اداری کشور در سال 77به تصویب رسید  ،تاکید شده که  نصب مدیران کل و یا بالاترین مقامات اداری، مدیران پروژه های ملی، بالاترین مقام نهادهای انقلاب اسلامی، فرماندهان نواحی ومناطق نیروهای انتظامی و مدیران صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دراستان توسط وزرا، یا بالاترین مقام دستگاه ذیربط با هماهنگی استاندار صورت می گیرد.

دراین قانون قید  نشده که استاندار مدیرکل نصب می کند ! اما موضوع   هماهنگی با استاندار تصریح  شده است .هیچ جای این قانون نگفته که اگر وزیری مدیر کلی را بدون هماهنگی استاندار منصوب کرد ،به جلسه راه داده نشود یا بودجه سازمانش قطع شده تا برای مردم مشکل ایجاد کند! در تبصره ذیل همین قانون تصریح شده که "چنانچه بین استاندار و وزیر یا بالاترین مقام دستگاه ذیربط درخصوص نصب مدیران استان اختلاف نظر وجود داشته باشد، بمنظور حل اختلاف، هیأتی مرکب از وزیرکشور، وزیر یا بالاترین مقام دستگاه ذیربط و یکی از معاونین رئیس جمهور با انتخاب رئیس جمهور ظرف مدت یکماه تشکیل و اتخاذ تصمیم خواهند نمود"

اگر اختلافی هم با وزیری یا رئیس سازمانی در حوزه انتصابات وجود دارد ،تحریم سازمان یا اداره کل راهکار منطقی و درستی به نظر نمی رسد ،همان بهتر که راه قانون را در پیش گرفته ودر موضع " والی " رفتار نکنید ،چرا که این راه وسیره به جز ایجاد مشکل برای خدمت رسانی به مردم وایجاد مانع بر سر راه توسعه استان ،خروجی مناسب دیگری نمی تواند داشته باشد.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۲
انتشار یافته: ۱۲
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
الحق و الانصاف ک این بزرگوار یا خودش رو با حسین قلی خان والی و مارا با همان پشتکوه سابق اشتباه گرفته یا خودشو رضاخان و ایلام رو هم ایران 1300 فرض کرده!!
ایلامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
انصافا دم استاندار گرم..ملتی که خودش توسعه در فرهنگ و اشتغال نخواهد با زور نمیشه به اون ملت تلقین کرد...مردم ایلام به خرد جمعی اعتقاد ندارد ..و حاکم بی حکم هستند..والله اقای استاندار بهترین روش مدیریتی در ایلام داره اعمال میکنه...ای ول
عدالت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
درود برادر الان هم در تهرلن تشریف دارند و در حال رایزنی برای گزینه ریسس احزاب اصلاح طلب برای مدیرکلی آموزش و پرورش هستند. حیف نیست استاتدار شان خود رو برای اینکارها پایین بیارن.
عدالت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
درود بر اندیشه و قلم برنای شما عزیزان.
آقای سلیمانی عزیز استاتدار محترم درگیر کردن خود برای انتصاب برخی مدیران به خاطر فامیل بودن با احدی از کارمندان مجموعه خودت کاری بس عبث وبیهوده و به قهقرا بردن آن دستگاه بوده . به نظر فرهنگیان توجه کن. و از آنها نظر خواهی کن. خواهشا. تا دیر نشده و خودت را گرفتار دسیسیه ای پشت پرده نکن . که آب ریخته شده دیگه جمع نخواهد شد. از ما گفتن بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
اخ زد بند های سیاسی اخ جوانان بدون پارتی . اخ شعارهای الکی و پوچ و خالی و اخ استاندار درگیر با افکار سیاسیون منفعت طلب . استاندار یه تکانی به خودت بده تا دیر نشده. انتصابات تمام میشه تازه کارزار انتقالات شروع خواهد شد. الان اگه کسی کم ورود نمی کنه نظاره گر رفتار حضرتعالی است که در انتصابات چطور عمل می کنی. پس دقت کن و جانب حق بگیر. که خدا با افراد منصف است
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
از قانون نباید تفسیر به رای شود.
نگارنده متن اشاره نمودند وقتی نماینده مجلس اجازه استیضاح وزیر را دارد پس اجازه دخل در انتصاب مدیر استانی همان وزارت هم دارد، این یک تفسیر به رای و اشتباه است. استیضاح وزیر توسط نماینده مجلس در قانون بیان شده اما کجای قانون اجازه دخالت نماینده مجلس در انتصاب مدیر استانی بیان شده؟
علوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
لایغیرو ما بقوم لایغیرو ما به انفسهم
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
سلام
من موندم چرا حالا احزاب استان و شورای سیاستگذاری سکوت کردن و هیچگونه بیانیه و عکس العملی نشون نمیدن
واقعا متاسفم برای این احزاب خاکبرسر و این شورای بیعرضه که هگی شدن متملق دشتکی
با مروارید اونجور رفتار کردن و امروز با این غریبه تملق میکنند واقعا که ایلامیها غریبه پرستن
بیچاره ایلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
واقعا" برای استان عزیزمان ایلام باید خون گریه کرد طرف ایلام رو با ولایات افغانستان اشتباه گرفته با یه علف بچه مشاور واین روش های دیکتاتور مابانه میخواد ایلام رو اداره کنه درود بر تابناک ایلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
آقای استاندار درسته شما پسر خان و خان زاده هستین جهت یاداوری و اطلاع حدود چهل سال از عمر با برکت جمهوری اسلامی ایران می گذرد،..
فرهنگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
جناب سلیمانی سلیمانی دشتکی ابوالقداره مالک منطقه پشتکوه و نقش نفیس همایونی دارند.مارا یاد مدیر کل اوایل انقلاب جناب فیروزبخت می اندازند که خیلی خیلی تند و افراطی بودند و دوام و قوام نیاورد.انگار فرهنگیان راستش بودند..مردم انقلاب کردند که مسولیت نوکر و ملت ولی نعمت باشند.بنده اگر مدیری بودم با اتفاق بقیه استعفایی دسته جمعی میدادیم.تا دیگر شاهد تهدید استاندار نمی شدیم.جناب استاندار اگر شما وزیر تشریف داشتید.از همه این انتظار داشتید بدون اجازه استاندار مدیر کل منصوب نمی کردید..ضمنا شما نماینده سیاسی دولت هستید نه حاکم مطلق العنان...ای کاش میشد یک ساعت دیدار داشتم و مناظره..از نماینده ولی فقیه انتظار داشتیم جلوی این رویه تهدید مدیران ارشد بگیرند
بیدار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
الحق والانصاف فیروزبخت افراطی بود.برای صدا وسیما متاسفم که روابط عمومی جناب استاندار شده و هر چی اخبار مربوط به سخنرانی و برخورد تند جناب ابوالقداره با مدیر آن کل استان.عمدا یا شهدا نمیدانم جناب مدیر کل صدا وسیما ایلام نقش روابط عمومی استاندار فعلی.در گذشته این رویه نبود.شب وقتی می خوابیم با لفظ و کلمه سلیمانی دشتکی خواب میرویم..رادیو و سیما شورش در آوردند.جناب دکتر شیروی کمی تدبیر کن.قربان مگه شما مسول روابط عمومی استانداری هستی.اخبار و رسانه مختص استاندار نیست که واقعا دیگه همشهریان قسم می خورند سیمای ایلام و مخصوصا اخبار نگاه نمی کنند.اخ چه شده تمام خبر و اخبار مختص استاندار شده.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار