امام جمعه ایلام اضافه کرد: ورود مقامات عالی رژیم آمریکا و دشمنان کینه‌توز عربی، غربی و صهیونیستی حکایت از این واقعیت دارد که دشمنان برای راه‌انداختن فتنه جدید در ایران برنامه‌ریزی گسترده داشته‌اند.
کد خبر: ۵۴۷۹۶۹
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰ 05 January 2018

 به گزارش تابناک ایلام؛ آیت‌الله محمدنقی لطفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: سران فتنه 88 به خاطر جاه طلبی و قدرت طلبی مرتکب بزرگ‌ترین خیانت نسبت به امام و انقلاب اسلامی شدند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: حماسه نهم دی ماه خط بطلانی بر فتنه‌انگیزی و جریان نفاق بود.

وی ادامه داد: فتنه‌گران 88 شکست انقلاب و فضای اسلامی برای آنها اهمیت نداشت و برای آنها مهم نبود ، ریاست و تصاحب قدرت در سایه تعامل با دشمنان کینه‌توز و خبیث غربی بود، این آقایان معتقد بودند تاریخ مصرف انقلاب اسلامی تمام شده و مسئله‌ای و واژه‌ای به نام مردم‌سالاری دینی و احکام اسلامی قابل اجرا نیست.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: آنچه در فتنه 88 مشاهده شد نوعی ترجمان نگرانی کانون‌های قدرت از شکل‌گیری و تداوم رویکردهای انقلابی اسلامی و حرکت به سمت برقراری عدالت  اسلامی و مردم سالاری دینی است.

لطفی تصریح کرد: سران فتنه و عناصر اصلی مدیریت فتنه 88 بر خلاف شعارهای عوام فریبانه خود اعتقادی به آرمان‌های حضرت امام نداشتند و اکنون نیز ندارند ، مردم حق دارند که انگیزه‌های سران فتنه 88 را بدانند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: متاسفانه عده‌ای هم به دنبال این هستند که فتنه 88 را به رقابت انتخاباتی تقلیل دهند در حالی که ریشه اصلی فتنه نفاق سران فتنه بود و خواص بی‌بصیرت بارها در مورد ندای هل من ناصر ینصرنی رهبری سکوت کردند.

وی ادامه داد: این خواص بی‌بصیرت و به نام عقلای قوم توده‌های انقلابی مردم را به تندروی متهم کردند ، جریان نفاق در زمان حیات امام نیز بارها تلاش کردند تا انقلاب اسلامی را از مسیر خود منحرف کنند.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: این جریان پس از ارتحال حضرت امام نیز تلاش کرد تا مانع رهبری انقلاب از ادامه راه و التزام به سیره حضرت امام شوند اما وقتی همه راه‌ها برای انحراف مسیر انقلاب اسلامی ناامید شدند فتنه 88 را پدید آوردند تا از رهبری و مردم که پای انقلاب ایستاده بودند انتقام بگیرند.

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش گفت: حضرت مسیح (ع) منادی صلح، مهرورزی و ایستادن در مقابل زورگویی و بی‌عدالتی بود

وی ادامه داد: تعالیم و آموزه‌های حضرت مسیح (ع) همانند سایر پیامبران الهی برای هدایت و ارشاد جامعه جهانی و بشریت بوده است.

خطیب جمعه ایلام  به حماسه 9 دی اشاره کرد و افزود: حماسه 9 دی انقلاب را بیمه کرد.

وی ادامه داد: حماسه 9 دی در امتداد 22 بهمن 57 و 13 آبان 58 است و در 22 بهمن 57 مردم در مقابل حکومت استبداد و ظلم ایستادند و پیروز شدند و در 9 دی 88 مردم در مقابل توطئه‌گری جریان نفاق ایستادند و پیروز شدند.

 

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش گفت: فرمان آشوب و اغتشاش در اتاق فکر آمریکا، آل سعود و رژیم صهیونیستی صادر شد .

وی ادامه داد: حمایت رئیس جمهور ، رژیم صهیونیستی ، اتحادیه اروپا و مجموعه ضد انقلاب ، رژیم فاسد آل سعود حاکی از فتنه جدید شبیه فتنه 88 بود.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: ورود مقامات عالی رژیم آمریکا و دشمنان کینه‌توز عربی، غربی و صهیونیستی حکایت از این واقعیت دارد که دشمنان برای راه‌انداختن فتنه جدید در ایران برنامه‌ریزی گسترده داشته‌اند.

لطفی تصریح کرد: به طوری که جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا از آشوبگران حمایت کرد و آن کسانی که پس از برجام گفتند امضای کری تضمین است اکنون چه جوابی دارند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار