کد خبر: ۵۳۷۵۹۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۷ 13 December 2017

تابناک ایلام::جلال میرزایی نماینده حوزه شمالی استان ایلام در مجلس شورای اسلامی از معدود نمایندگان استان دردوره فعلی و ادوار گذشته است که با عضویت درهیات رییسه یکی از بزرگترین فراکسیون های سیاسی مجلس شورای اسلامی وشرکت در مباحث مختلف کلان کشور در طراز بالای نمایندگی ظاهر شده است.

این نماینده تحصیلکرده وبا دانش سیاسی استان، همچنین با علم به به ظرفیت های ویژه استان در حوزه نفت وگاز و نقش این دو مزیت بزرگ اقتصادی در توسعه همه جانبه استان ،کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی را کمیسیون تخصصی خود انتخاب و متعاقب آن توانست با اشرافیت بالایی که دراین حوزه از خود نشان دهد ،بعنوان تنها عضو این کمیسیون تخصصی ،همپای بزرگان و مسئولین سطح بالای وزارتخانه ،در مباحث کلان وبین المللی مربوط به وزارت نفت شرکت نماید.

حضور وی بعنوان تنها نماینده عضو کمیسیون انرژی در معیت وزیر نفت در نشست تخصی اوپک که هفته گذشته در وین پایتخت کشور اتریش برگزار شد را می توان از دیگر دلایل برای اثبات توانمندی ها و ظاهر شدن وی در سطح نمایندگان صاحب نامی عنوان کرد که می تواند در حوزه سیاست های کلان اقتصادی ،برای توسعه وپیشرفت کشور حرفی برای گفتن داشته باشد.

دکتر میرزایی نماینده استان در مجلس شورای اسلامی،امشب با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران، در کنار بزرگان و صاحبنظران اقتصادی و نمایندگان صاحب نام و با سابقه مجلس شورای اسلامی در خصوص یارانه ها و افزایش قیمت حامل های انرژی به خوبی وبا تسلط کامل به بیان دیدگاههای تخصصی خود دراین زمینه پرداخت.

میرزایی با مباحثه با دیگر موافقین ومخالفین این طرح ،با وقوف کامل به جزییات اجرای طرح ،ریزودرشت های قانون و آثار اقتصادی ناشی از اجرای یا عدم اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نشان داد که علیرغم عمر کوتاه دو ساله نمایندگی اش می تواند در کنار وظایف نمایندگی مجلس شورای اسلامی ،بعنوان صاحبنظری برخوردار از معلومات ،در راستای توسعه وپیشرفت کشور ایفای نقش نماید.

هرچند در ذهن عامه مردم استان ایلام ،بدلیل ترویج نادرست وظایف نمایندگی مجلس شورای اسلامی ،چیزی سوای از وظایف ذاتی واصلی نمایندگان نقش بسته واین موضوع بعنوان یک معیار وترازوی سنجش عملکرد نمایندگان استان،درمیان مردم  کاربردی نادرست به خود گرفته است ،اما حقیقتا لازمه کیفی سازی نقش نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ونفوذ آنان در لایه های بالای مدیریت کشور و بهره وری از این نفوذ درراستای بالفعل نمودن ظرفیت های بالقوه استان ،ظاهر شدن آنان در برنامه های اینچنینی و نشست وبرخاست با بزرگان سیاسی ،اقتصادی ومدیریتی کشور ونمایش توانمندی های آنان است.

حضور امشب جلال میرزایی در برنامه ای تخصصی ودر کنار کارشناسان و نمایندگان موافق ومخالف طرح افزایش قیمت حامل های انرژی حاوی نکات مهمی بود . اول اینکه انتخاب وی از بین بیش از یکصد نماینده عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی برای حضور در برنامه ای تخصصی با گستره پخش سراسری وملی ،نشان از نقش وجایگاه تعیین کننده نماینده استان در بزرگترین فراکسیون سیاسی حامی سیاسستهای دولت را دارد .

دوم اینکه درکنار سیاستهای حمایتی این نماینده وسایر همکاران فراکسیونی وی از دولت ،بیان برخی دیدگاهها و موضعگیری های شفاف و جسورانه و انتقاد از تریبون داران منتقد دولت که عمدتا از افراد تاثیر گذار کشور محسوب می شوند، نشان دادکه میرزایی هیچگاه دربیان نکته نظرات سیاسی خود در مواجهه با مخالفین سیاسی اش دچار تسامح وتساهل نشده و همواره در پای شعارهای سیاسی و حزبی خود ایستاده وعبور از گردنه انتخاب نتوانسته که  ایشان را از بیان دیدگاه های سیاسی و صداقت حزبی اش بازدارد.

به هرحال آنچه که واضح است در طول تاریخ نمایندگی مجلس شورای اسلامی،این اولین بار بود که موکلین ایلامی توانستند وکیل خود را در مقام موافق یا مخالف در برنامه های با گستره ملی در قاب تلویزیون مشاهده نمایند .این حضور توام با بینش بالای سیاسی و تخصصی در حوزه مورد بحث را می توان به فال نیک گرفت . علیرغم تفوق نگاههای عامی رایج در استان در مقوله وظایف نمایندگی ،می توان میرزایی را در طراز نمایندگان بزرگ و  باسابقه استانهای بزرگ تلقی واز این ظرفیت درراستای چانه زنی بیشتر و جلب حمایتهای دولت از برنامه های توسعه ای استان بهره برد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۲
درود بر دکتر میرزایی.. نماینده شجاع و مسلط
همکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
در طول دوران انقلاب تاکنون نمایند ه ای اینچنین ساکن وبا انضباط ندیده بودیم بعضی وقتها یادمان میرود میرزایی هم نماینده ایلام می باشد .این متن اقای اسدی هم حتمآقول وقرار پستی ریاستی را به مشام میرساند .الله اعلم.درضمن پیام اقا علی نوشته نماینده شجاع ومسلط شجاعت در چه کاری ومسلط به چه امری میباشند ایشان تلاش زیادی کرذدن وکالت را کنار بگذارند واستاندار ایلام شوند زور زیادی هم زدن ولی نشد.
همکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
دیروز نظری دادم نمیدانم چرا چاپ نکردی.شهامت وجسارت نداری چاپ کنید صفحه نظرات بینندگان را ببندید.نظری که نه توهین بود ونه تهمت .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار