سرهنگ جمالی؛
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام جدی گرفتن مخاطرات فضای مجازی را ضروری دانست و عنوان داشت خانواده اصلی ترین نهاد در پیشگیری از آسیب های فضای سایبری است.
کد خبر: ۵۰۶۹۷۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹ 11 October 2017
به گزارش تابناک ایلام ؛ سرهنگ جمالی اظهار داشت: باید همه سازمانها و ارگان های مربوطه به خصوص خانواده به عنوان تأثیرگذارترین نهاد اجتماعی در زندگی افراد جامعه نسبت به افزایش سطح آگاهی و دانش سایبری کاربران اهتمام لازم را داشته باشند.
 
وی در ادامه با بیان اینکه شخصیت سازی های واهی و دروغین یکی از آفت های فضای سایبری است عنوان داشت: با توجه به اینکه اینگونه شخصیت سازی ها و پیروی از چنین نگرش هایی آسیب هایی همچون ترویج الگوهای نامناسب، کاهش ارتباطات، از هم گسیختگی خانواده ها، طلاق، به خطر افتادن حریم خصوصی افراد و خانواده ها و بحث اعتیاد و برخی جرایم سایبری را به همراه دارد لازم است که کاربران و خانواده های آنان نظارت و کنترل بیشتر و مستمری بر فرزندان خود هنگام فعالیت در فضای سایبری را داشته باشند.
 
این مقام انتظامی در ادامه به تهدیدات شبکه های اجتماعی اشاره کرد و خاطرنشان کرد امروزه اکثر جرایم را در حوزه شبکه های اجتماعی به دلیل اعتماد به افرادی با هویت های جعلی اتفاق می افتد.   
 
رئیس پلیس فتا ایلام نقش رسانه ها را در امر آموزش و فرهنگ سازی فضای سایبری مفید و تأثیرگذار دانست و بر همکاری دانشگاه ها و فضاهای آموزشی جهت ارتقاء سطح سواد رسانه ای در فضای مجازی در بین جوانان و نوجوانان تاکید کرد.
 
سرهنگ جمالی در پایان خاطر نشان کرد: پلیس فتا آمادگی مقابله با جرایم رایانه ایی را دارد و از هموطنان درخواست داریم در صورت مواجهه با جرایم رایانه ایی مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش یا با شماره تلفن 32221397-084 تماس حاصل نمایند./م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار