کد خبر: ۴۵۶۱۸۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲ 09 July 2017
تسنیم نوشت : اتحادیه اروپا در بروشوری درباره توافق هسته‌ای که آن را به زبان فارسی انتشار داد، تاکید کرد: با اتصال مجدد اقتصاد اتحادیه اروپا و ایران، رفاه و سعادت ایرانیان و اروپایی‌ها به طور یکسان افزایش خواهد یافت.

اتحادیه اروپا در بروشوری درباره توافق هسته‌ای که آن را به زبان فارسی انتشار داد، با عنوان 'فصل جدید در روابط ایران و اروپا'، به سخنان فدریکا موگرینی نماینده ارشد اتحادیه اروپا و نایب رئیس کمیسیون اروپا در سفر ماه آوریل 2016 به تهران اشاره و از برنامه جامع اقدام مشترک به عنوان آغازی برای روابط دیپلماتیک بین اتحادیه اروپا و ایران نام برده شده است.

در بخشی از این بروشور با عنوان 'اتصال مجدد اقتصاد ایران و اروپا' آمده است: اتحادیه اروپا به عنوان یک قدرت اقتصادی جهانی دارای بزرگترین بازار منفرد جهان با بیش از 500 میلیون نفر جمعیت است. پیش از اعمال تحریم‌های هسته‌ای، اتحادیه اروپا با 28 کشور عضو خود مهمترین شریک تجاری ایران بود و با اتصال مجدد اقتصاد اتحادیه اروپا و ایران، رفاه و سعادت ایرانیان و اروپایی‌ها به طور یکسان افزایش خواهد یافت.

همچنین تاکید شده است: اتحادیه اروپا و ایران در مورد همکاری به منظور مقابله با چالش‌های جهانی مانند تغییرات آب و هوا، مواد مخدر، مهاجرت و پناهندگی به توافق رسیدند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار