با حضور علی‌عسکری مدیر گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بهرام نیا استاندار ایلام و جمعی از مسئولان استانی، پارک پتروشیمیایی در منطقه‌ آزاد مهران جانمایی شد.
کد خبر: ۱۱۳۷۹۴۶
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۷ 15 November 2023

 به گزارش تابناک ایلام؛ این طرح با هدف تکمیل زنجیره ارزش، توسعه صنایع پایین‌دست پتروشیمی و اشتغال‌زایی پایدار در منطقه آزاد تجاری صنعتی مهران اجرا می‌شود.

ین طرح برای تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در قالب ایجاد ۹۰ طرح «در فاز اول ۵۰ طرح ودر فاز دوم ۴۰ طرح» ایجاد می کند.

حسن بهرام نیا ضمن تقدیر از تلاش ها و توجه ویژه مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس به استان ایلام ،با اشاره به ظرفیت های عظیم خدادادی در حوزه نفت و گاز ، اظهار داشت: وجود ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق یکی از مزیت های بسیار خوب استان ایلام است که باید از این پتانسیل تا حد ممکن استفاده کرد.

استاندار ایلام با تأکید بر اینکه راه اندازی این شهرک در اشتغال زایی جوانان منطقه نقش بسزایی دارد،تصریح کرد : این طرح برای تعداد ۲ هزار و پانصد نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در قالب ایجاد ۹۰ طرح «در فاز اول ۵۰ طرح ودر فاز دوم ۴۰ طرح» ایجاد می کند. 

استاندار ایلام با اشاره به عضویت عراق در کنوانسیون TIR ، این مکان را بهترین نقطه برای احداث پارک پتروشیمیایی و صادرات مستقیم به مدیترانه عنوان کرد و گفت ؛ با انجام این پروژه این مکان به بهترین نقطه برای محصولات صادرات محور تبدیل خواهد شد.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار