معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام از اجرای طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۲۵۷۲۵
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۹ 11 September 2023

به گزارش تابناک ایلام ؛ مهدی کاکاخانی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید و تقاضا برای خرید انواع نوشت افزار، لوازم آموزشی و ملزومات تحصیلی دانش‌آموزان، اجرای طرح نظارت و بازرسی بر چگونگی عرضه این اقلام از ۱۵ شهریوماه آغاز و تا ۱۵ مهرماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به لزوم اعمال نظارت لازم بر عرضه و جلوگیری از هرگونه تخلفات احتمالی از سوی عرضه‌کنندگان تاکید کرد: درج قیمت مصرف‌کننده بر روی بسته‌بندی محصولات توسط واحدهای تولیدی و نصب برچسب در محل عرضه توسط نمایندگی‌ها و عوامل فروش، صدور و ارائه فاکتور فروش معتبر توسط واحدهای عرضه کننده نوشت افزار نظیر دفاتر دانش آموزی، خودکار، مداد و کیف و جلوگیری از فروش اجباری نوشت افزار به صورت سبدی به مشتریان و نظارت بر رعایت درصد سود مجاز در مقاطع عمده و خرده فروشی از جمله موارد انجام بازرسی‌های میدانی خواهد بود.

وی گفت: جلوگیری از عرضه هرگونه اقلام نوشت افزار تقلبی و غیر استاندارد در سطح بازار و نظارت بر ثبت اطلاعات واحدهای تولیدی و واردکنندگان نوشت افزار در سامانه جامع تجارت از دیگر مواد قابل سنجش در بازرسی‌ها است.

معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت ایلام خاطر نشان کرد: انجام گشت‌های مشترک و رسیدگی سریع و به موقع به گزارش‌های مردمی، ممانعت از فروش اجباری کالا، رعایت درصد سود خرده و عمده‌فروشی، نصب برچسب قیمت و بررسی فاکتورها از مهمترین اولویت‌های اجرای این طرح است.

کاکاخانی بیان کرد: مرکز پاسخگویی ۱۲۴ در طول اجرای طرح به منظور تسریع در رسیدگی به امور، آماده دریافت گزارش‌های مردمی است./م

بیشتر بخوانید:

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار