معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان ایلام:
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان ایلام از اجرای طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور ماه تا ۱۵ مهرماه سال جاری در ایلام خبر داد.
کد خبر: ۱۱۲۵۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۵ 10 September 2023

به گزارش تابناک ایلام؛ مهدی کاکاخانی اظهار کرد: براساس دستورالعمل سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید و تقاضا برای خرید انواع نوشت افزار، لوازم آموزشی و ملزومات تحصیلی دانش‌آموزان، اجرای طرح نظارت و بازرسی بر چگونگی عرضه این اقلام از ۱۵ شهریوماه آغاز و تا ۱۵ مهرماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به لزوم اعمال نظارت لازم بر عرضه و جلوگیری از هرگونه تخلفات احتمالی از سوی عرضه‌کنندگان کالاهای مذکور عنوان کرد: درج قیمت مصرف‌کننده بر روی بسته‌بندی محصولات توسط واحدهای تولیدی و نصب برچسب در محل عرضه توسط نمایندگی‌ها و عوامل فروش، صدور و ارائه فاکتور فروش معتبر توسط واحدهای عرضه کننده لوازم التحریر نظیر دفاتر دانش آموزی، خودکار، مداد، کیف و…، جلوگیری از فروش اجباری نوشت افزار به صورت سبدی به مشتریان و نظارت بر رعایت درصد سود مجاز در مقاطع عمده و خرده فروشی از جمله موارد انجام بازرسی‌های میدانی خواهد بود.

وی اضافه کرد: جلوگیری از عرضه هرگونه اقلام نوشت افزار تقلبی و غیر استاندارد در سطح بازار و نظارت بر ثبت اطلاعات واحدهای تولیدی و واردکنندگان لوازم التحریر در سامانه جامع تجارت از دیگر مواد قابل سنجش در بازرسی‌ها است.

معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان خاطر نشان کرد: انجام گشت‌های مشترک و رسیدگی سریع و به موقع به گزارش‌های مردمی، ممانعت از فروش اجباری کالا، رعایت درصد سود خرده و عمده‌فروشی، نصب برچسب قیمت و بررسی فاکتورها از مهمترین اولویت‌های اجرای این طرح است.

وی اظهار داشت: مرکز پاسخگویی ۱۲۴ در طول اجرای طرح به منظور تسریع در رسیدگی به امور، آماده دریافت گزارش‌های مردمی است./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار