معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ابتلا به بیماری تب مالت در این استان طی سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۱ حدود چهار برابر افزایش یافته است.
کد خبر: ۱۱۰۹۳۵۱
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۵ 10 June 2023

به گزارش تابناک ایلام ؛ دکتر علی نیکونهاد اظهار داشت: طی سال ۹۹ تا ۱۴۰۰ تعداد موارد مشاهده شده بیماری تب مالت در استان ۲ برابر شد، همچنین تعداد افرادیکه در سال ۱۴۰۱ به این بیماری مبتلا شدند در مقایسه با سال ۱۴۰۰ دوباره افزایش ۲ برابری پیدا کرد.

وی افزود: این وضعیت نشان می دهد در بازه زمانی سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۱ در مجموع شاهد افزایش چهار برابری مبتلایان به بیماری تب مالت در استان ایلام بودیم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: تب مالت از طریق تماس مستقیم با دام، استفاده از فرآورده های دامی و لبنی و گوشت غیر پاستوریزه انتقال پیدا می کند.

نیکونهاد تاکید کرد: این بیماری به صورت مزمن بر اندام های مختلف بدن تاثیر گذاشته و در درازمدت باعث از کار آفتادگی فرد می شود.

وی اضافه کرد: علائم بیماری تب مالت بیشتر به شکل آنفلوآنزا همچون دردهای مفاصل و عضلانی، بی حالی، تب، لرز، تعریق، ضعف، خستگی و درد کمر خود را نشان می دهد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: شهروندان برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری شیرخام را مصرف نکرده و آنرا بجوشانند و لبنیات را از مراکز معتبر خریداری کنند./م

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار