معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام؛
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام بیان داشت : هم اکنون مراحل تامین و واگذاری زمین، اسناد مالکیت، تغییر کاربری و آغاز عملیات اجرایی این پروژه انجام و بیش از ۵۰ درصد تجهیزات مورد نیاز این مجتمع تولیدی از خارج از کشور تهیه و خریداری شده است.
کد خبر: ۱۱۰۶۷۶۰
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۴ 25 May 2023

 به گزارش تابناک ایلام؛ شهریار عباسی اظهار داشت: عملیات اجرایی پتروشیمی هلیلان ابتدای دولت سیزدهم از محل سرمایه گذاری داخلی با اعتبار ارزی ۸۲.۵ میلیون یورو و مجموع سرمایه گذاری داخلی و ارزی سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن پلی اتیلن سبک ، اتیلن و وینیل استات در منطقه محروم و شهرستان تازه تاسیس هلیلان استان ایلام کلید خورده است.

وی گفت : هم اکنون مراحل تامین و واگذاری زمین، اسناد مالکیت، تغییر کاربری و آغاز عملیات اجرایی این پروژه انجام و بیش از ۵۰ درصد تجهیزات مورد نیاز این مجتمع تولیدی از خارج از کشور تهیه و خریداری شده است.

عباسی افزود : این واحد تولیدی در حال حاضر ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود تا پایان سال ۱۴۰۳ به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد : پتروشیمی هلیلان دارای یک‌ نیروگاه ۸۰ مگاواتی سیکل ترکیبی است که حداکثر ۲۵ مگاوات در خود پروژه مصرف می‌شود و مابقی به شبکه برق استان تزریق خواهد شد.

وی ادامه داد : پتروشیمی هلیلان در زمان احداث برای ۶۰۰ نفر و هنگام افتتاح برای حدود ۳۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می کند./ع

بیشتر بخوانید:

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار