مدیر شعب پست بانک ایلام
مدیر شعب پست بانک ایلام بیان داشت : پارسال بیش از چهار میلیون تراکنش موفق در روستاهای استان در ۵۱ خودپرداز روستایی انجام گرفت که این عملکرد نشانه اهمیت باجه های روستایی پست بانک در کاهش تردد روستاییان به شهرهاست.
کد خبر: ۱۱۰۵۴۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۲ 16 May 2023

 به گزارش تابناک ایلام؛ حاتم سلیمانی گفت :  این خدمات برای روستاییان موجب صرفه جویی در وقت، هزینه، مصرف سوخت، افزایش رفاه، کاهش تردد آنها به شهرها و کاهش تصادفات جاده ای شده است.

وی  افزود: سال گذشته همچنین راه اندازی سه هزار و ۲۰۰ دستگاه کارتخوان ، فعالسازی ۲۱ هزار و ۶۰۰ مورد همراه بانک و ۲۱ هزار و ۱۰۰ مورد اینترنت بانک برای روستاییان نیز به منظور ترویج بانکداری الکترونیک و دسترسی آسان روستاییان به خدمات بانکی نوین صورت گرفت.

سلیمانی ادامه داد :  پست بانک استان با استفاده از ظرفیت ۷۷ باجه روستایی به منظور رونق کسب و کار و تامین احتیاجات ضروری روستاییان طی سال گذشته مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به روستاییان پرداخت کرده است.

وی گفت :  این تسهیلات در زمینه های منابع داخلی بانک، ازدواج، فرزندآوری، مسکن، مشاغل خانگی، حوزه فناوری اطلاعات و وام های اشتغال افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید بوده است.

سلیمانی  حمایت باجه های روستایی از فعالیت های ورزشی و فرهنگی روستاها را قابل توجه دانست و اضافه کرد: سال گذشته افراد نخبه روستایی که در کنکور سراسری رتبه زیر هزار داشته اند، توسط مدیریت شعب استان مورد تقدیر قرار گرفته و جوایز نقدی ارزشمندی به آنها اهدا شد.

وی مطرح کرد :  علاوه بر تامین وجوه نقد زائران از طریق خودپردازهای روستایی، در چند نقطه استان دلار و دینار مورد نیاز آنان نیز در باجه ها تامین شد.

سلیمانی ادامه داد : هرچند ارائه خدمات به روستاها دشوار و هزینه بر است و به علت مشکلات پشتیبانی باجه های روستایی هیچ بانکی حاضر به ایجاد باجه در روستاها نیست، اما تحقق برنامه های پست بانک در روستاها با ایثار و تلاش مضاعف همکاران پست بانک در سراسر کشور محقق شده است.

مدیر شعب پست بانک ایلام خاطرنشان کرد : میانگین سپرده های مردم استان در باجه های روستایی بسیار پایین تر از متوسط کشوری بوده و اگر حمایت دهیاران و شوراهای روستاها جهت انتقال حساب دهیاری ها و تشویق مردم به سپرده گذاری در باجه های روستایی صورت نگیرد، تعداد ۴۲ باجه روستایی استان در آینده ای نزدیک تعطیل می شود./ع

 

بیشتر بخوانید:

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار