استاندار ایلام با بیان اینکه ترددهرگونه کامیون حامل بار، غیر از موارد استثنا از ۱۲ لغایت ۱۴ فروردین سال ۱۴۰۲ در تمامی در محورهای مواصلاتی ممنوع است، گفت: مدیران از ظرفیت رسانه ها در راستای اطلاع رسانی به موقع و به هنگام در ایام نوروز استفاده کنند.
کد خبر: ۱۰۹۷۴۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۰ 20 March 2023

به گزارش تابناک ایلام؛ حسن بهرام نیا روز یکشنبه در جلسه شورای راهبردی تصادفات ویژه سفرهای نوروزی ۱۴۰۲ در سالن جلسات شهید رجایی استانداری ایلام، اظهار کرد: این جلسه از اهمیت ویژه و فوق العاده ای برخوردار است، باید به گونه ای عمل کنیم که مردم در ایام پیش‌رو که با دو بهار طبیعت و قرآن تقارن دارد، در کمال آرامش و با سلامت کامل و با خاطره ای خوب و خوش اوقات خود را سپری کنند.

 

وی یادآور شد: در همین زمینه باید از تمام ظرفیت‌های موجود برای کاهش تصادفات و کاهش تلفات و صدمات استفاده کرد و ضروری است همه دستگاه‌های اجرایی کمک کار و در کنار پلیس باشند.

 

استاندار ایلام گفت: گزارش دستگاه های اجرایی مرتبط با ستاد سفرهای نوروزی باید روزانه ارسال و جلسات شورای راهبری تصادفات نیز باید دو روز یکبار برگزار و همچنین اقدامات پیشگیرانه نیز باید اطلاع‌رسانی شود.

 

بهرام نیا خاطرنشان کرد: مدیران مرتبط با حوزه سفرهای نوروزی تا ۱۵ فروردین ماه نیز هر دو روز باید در صدا و سیما حضور پیدا کنند و اطلاع رسانی مناسب صورت گیرد.

استاندار ایلام افزود: از ۱۲ لغایت ۱۴ فروردین ماه تردد هرگونه کامیون در تمامی محورهای مواصلاتی استان ممنوع است به جز کامیون‌های حامل مواد فاسدشدنی و مورد نیاز مردم که مستثنی هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه رسانه ها بازوی قوی برای اطلاعات فی مابین دولت و مردم هستند، گفت: مدیران از ظرفیت رسانه ها در راستای اطلاع رسانی به موقع و به هنگام در ایام نوروز استفاده کنند، لذا با این هارمونی خدمت و تا پایان سفرهای نوروزی، این جلسات باید بصورت دو روز یکبار برگزار شود، اطلاع‌رسانی در این ایام از اولویت های اساسی است

 

بهرام نیا از فرمانداران خواست تا به صورت مستقیم بر روند ترافیک نظارت کافی داشته باشند و از دستگاه های اصلی عضو ستاد راهبری تصادفات نیز خواست تا گزارش روزانه خود را به ستاد اعلام کنند.

 

وی با بیان اینکه باید متناسب با آمار ورود و خروج، برنامه ریزی لازم و آنی صورت گیرد، افزود: ۳۵ نقطه استان مسیرهای بین شهرستانی هستند که در این مناطق اکیپ‌های ثابت مستقر شده و در ۱۶ پیچ خطرناک نیز برنامه ریزی لازم انجام گرفته که می طلبد تیم های نظارتی بازدید های منظم از این محورها داشته باشند و در طول این ایام از سراسر نقاط استان بازدید کنند.

استاندار ایلام خاطرنشان کرد: با توجه به درپیش رو بودن ایام بارانی لازم است تمهیدات لازم در این خصوص نیز اندیشیده شود. امیدواریم سفری ایمن و راحت را برای مسافران رقم بزنیم./م

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار