معاون اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام:
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از اهدای بیش از ۳۵ هزار جلد کتاب در استان ایلام طی سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۱۰۹۷۳۰۶
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰ 19 March 2023

به گزارش تابناک ایلام؛ منصور محبی، هدف از این اقدام فرهنگی را ارایه خدمات و توزیع هدفمند و توسعه فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخوانی و توجه به خدمات عادلانه فرهنگی و اجتماعی در میان اقشار مختلف استان عنوان کرد.

وی افزود: این کتاب‌ها در موضوعات مذهبی، ادبی، دفاع مقدس و جنگ، آیینی، هنری، ورزشی، تخصصی، علمی، اجتماعی، دانشگاهی، سیاسی و… برای مخاطبان بزرگسال و کودک و نوجوان و همچنین در مناطق محروم و کم برخوردار اهدا و توزیع شده است.

وی ادامه داد: با ارسال و اهدای کتاب‌های کودک و نوجوان که خوشبختانه مخاطبان بسیاری نیز دارد تلاش کرده‌ایم جوامع هدف کودک و نوجوان را در مناطق محروم شناسایی و با ارسال هدفمند کتاب‌های مناسب بنیادهای دانایی را در آنان تقویت کنیم.

محبی افزود: یکی از اهداف بلندمدت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، توسعه حداکثری فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه، مخصوصاً مناطق محروم و کم برخوردار و افراد محروم و نیازمند و به‌دور از امکانات فرهنگی بوده که خوشبختانه توزیع و اهدای این تعداد کتاب اتفاق مبارکی در حوزه فرهنگ توسعه کتابخوانی در استان است.

وی با اشاره به توزیع کتاب‌های ارسالی از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان ادامه داد: کتاب‌هایی که از محل خرید استانی، از ناشران بومی، خریداری شده در طول سال جاری و به‌طور مستمر در میان جوامع هدف توزیع شد.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با تقدیر از تلاش‌های «کتابسرا» ی این اداره کل و موسسه فرهنگی هنری اقلیم هشت ایلام افزود: در چند سال اخیر این مکان به مرکزی فعال برای توزیع و اهدای هدفمند کتاب در استان تبدیل شده و در تلاش است تا با برنامه‌ریزی دقیق، ضمن شناسایی مخاطبان واقعی، کتاب‌های لازم و مناسب را تهیه و به موقع تحویل دهد و نقش مؤثری در توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ایفا کند؛ همچنین موسسه فرهنگی هنری اقلیم هشت ایلام، مجری این جریان فرهنگی در استان بوده و در این چند سال اخیر با برنامه‌ریزی صحیح و کارشناسی شده اقدامات مناسب و تاثیرگذاری برای نظارت این اداره کل انجام داده است./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار