سرپرست حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای ایلام افزود:براساس برنامه ریزی های انجام شده ۳۰ مدرسه در طرح ایمن سازی قرار گرفتند که ایمن سازی فیزیکی در سطح ۸ مدرسه با نصب تابلوهای محدودیت سرعت و سبقت ممنوع، خط کشی عابر پیاده، نصب سرعت گیر، نصب چراغ چشمک زن به منظور آرام سازی ترافیک و ایجاد امنیت لازم برای تردد دانش آموزان در محدوده مدارس فراهم شده است.
کد خبر: ۱۰۹۶۸۲۱
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰ 15 March 2023

به گزارش تابناک ایلام ، مجتبی سلیمانی گفت : این طرح با هدف آشنایی دانش آموزان مدارسی که در حاشیه جاده‌های استان قرارگرفته است با مسائل ایمنی عبور و مرور و خطرات تصادفات از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با همکاری پلیس راه و آموزش و پرورش هرساله برگزار می‌شود.

سلیمانی  افزود :  در بخش ایمن سازی آموزشی در ۲۲ مدرسه نیز با توزیع اقلام کمک آموزشی بین دانش آموزان و آموزش عملی چگونگی عبور و مرور از عرض جاده و رعایت نکات ایمنی در بین دانش آموزان مدارس حاشیه راه‌ها اجرا شده است.

وی  مطرح کرد : اولویت‌ها برای اجرای طرح‌های ایمن سازی مدارس بر اساس مواردی همچون میزان تردد در جاده، فاصله مدرسه از آن، تعداد دانش آموزان و مخاطرات احتمالی از قبیل سرعت غیر مجاز در محورهای مواصلاتی تعیین می‌شود./ع

بیشتر بخوانید:

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار