رئیس دانشگاه ایلام
رئیس دانشگاه ایلام از افزایش ۵۰ درصدی بودجه دانشگاه ایلام طی سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۱۰۹۶۷۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵ 15 March 2023

به گزارش تابناک ایلام؛ طاهر علیمحمدی به افزایش ۵۰ درصدی بودجه دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: هرچند افزایش بودجه دانشگاه ایلام امری بی سابقه در بین دانشگاه‌های کشور است اما با توجه به حجم نیازهای دانشگاه این رقم کفاف نمی‌دهد.

وی گفت: بیش از ۲۸۰ میلیارد تومان بودجه دانشگاه ایلام طی سال جاری بوده است.

رئیس دانشگاه ایلام اضافه کرد: این دانشگاه دارای هشت هزار نفر دانشجوی ایرانی در مقاطع کارشناسی تا دکتری و ۳۵۰ نفر دانشجو خارجی در مقاطع ارشد و کارشناسی است و افزایش جذب دانشجویان خارجی به ویژه عراقی برای سال تحصیلی آتی در دستور کار است.

علیمحمدی کسری بودجه دانشگاه مربوط به سنوات گذشته را از مهمترین چالش‌ها برشمرد و توضیح داد: این دانشگاه ۱۱ میلیارد تومان کسری بودجه داشت که با رایزنی و مکاتبات متعدد ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بودجه برای دانشگاه ایلام اخذ و کسری بودجه جبران شده است.

رئیس دانشگاه ایلام با بیان اینکه این دانشگاه ۷۱ درصد رشد درآمد اختصاصی داشته است، گفت: ۱۷ میلیارد تومان سهم درآمد بود که این رقم به ۲۲ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی افزود: دانشکده علوم پایه و توسعه دانشکده علوم انسانی از مهمترین نیازهای عمرانی دانشگاه ایلام است که در سفر اول ریاست جمهوری به استان ایلام هیچ مصوبه و اعتباری برای تکمیل این طرح‌ها انجام نشد که با رایزنی‌های انجام گرفته با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و استانداری ایلام برای دانشکده علوم پایه ۲۰ میلیارد تومان مصوب شد که هفت میلیارد تومان آن تخصص یافت.

ایجاد خوابگاه متاهلی ویژه دانشجویان

وی ادامه داد: برای توسعه دانشکده علوم انسانی از محل اعتبارات استانی با وجود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی اما این پروژه نیمه تمام مانده است و در حال رایزنی برای اخذ اعتبار از محل متمم دوم سفر اول ریاست جمهوری هستیم و برای دور دوم سفر مصوبه‌های جدیدی تدوین شده است.

رئیس دانشگاه ایلام یادآور شد: برای فاز اول این پروژه ۱۵ میلیارد تومان از وزارتخانه و ۱۰ میلیارد تومان از منابع استانی و متمم دوم سفر ریاست جمهوری برای توسعه دانشکده علوم انسانی مصوب شده است و برای تکمیل کل پروژه ۴۵ میلیارد تومان مورد نیاز دارد.

به گفته علیمحمدی مجتمع خوابگاهی جاده مهران برای نوسازی و بهسازی به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت که روند بهسازی این طرح شروع شده و بعد از تکمیل برای اقامت مهمانان و دانشجویان خارجی استفاده خواهد شد.

رئیس دانشگاه ایلام ایجاد خوابگاه متاهلی ویژه دانشجویان را از اولویت‌های دانشگاه ایلام برشمرد و افزود: در این راستا طراحی خوابگاه‌های متاهلی با ۳۰۰ میلیون تومان در حال انجام است./ح

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار