مدیرکل گمرک ایلام؛
مدیرکل گمرک ایلام گفت: در ۱۱ ماهه منتهی به ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۱ مجموع صادرات از گمرکات استان ایلام به وزن بیش از ۳ میلیون تن به ارزش ۱ میلیارد و ۴۶۵ میلیون دلار بوده است که از لحاظ وزن ۵۰ درصد و از لحاظ ارزش ۴۶ درصد رشد نشان می دهد.
کد خبر: ۱۰۹۴۶۹۲
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰ 28 February 2023

به گزارش تابناک ایلام؛ روح اله غلامی در گفت گو با خبرنگار ما اظهار داشت: در ۱۱ ماهه منتهی به ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۱ مجموع صادرات از گمرکات استان ایلام به وزن بیش از ۳ میلیون تن به ارزش ۱ میلیارد و ۴۶۵ میلیون دلار بوده است که از لحاظ وزن ۵۰ درصد و از لحاظ ارزش ۴۶ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه صادرات ۱۱ ماهه سال گذشته در این مدت ۱ میلیارد دلار ثبت گردیده است، افزود: این مقدار از کل صادرات سال ۱۴۰۰ که وزن آن دو میلیون ۲۷۰ هزار تن به ارزش ۱ میلیارد و ۱۶۱ میلیون دلار بوده به میزان قابل توجهی فراتر رفته است.

غلامی یادآور شد:تعداد ورودی کامیون‌ها به محوطه‌های گمرکی ۱۲۷ هزار ۷۷ دستگاه بوده که دارای رشد ۴۰ درصدی است.

وی افزود: در مدت مشابه سال قبل ۹۱ هزار کامیون وارد محوطه‌های تجاری گمرک شده است.

مدیرکل گمرک ایلام با بیان اینکه در رویه ترانزیت با ۱۳۸ هزار ۴۰۰ تن شاهد رشد ۵۸ درصدی بوده ایم بیان داشت:تناژ ترانزیت ۱۱ ماهه سال گذشته ۸۷ هزار تن گزارش شده است.

وی افزود: در موضوع مبارزه با قاچاق با تشکیل ۶۵ پرونده به ارزش بیش از ۳۱۹ میلیارد ریال شاهد رشد ۱۰۳ درصدی در تعداد و رشد بیش از دو هزار و ۸۸۱ درصدی در ارزش بوده ایم که در سال گذشته در همین مدت ۳۲ پرونده تشکیل گردیده است.

غلامی به حوزه درآمدی اشاره کرد و افزود: گمرک ایلام با درآمد ۵۳ میلیارد تومانی، افزایش ۲۹۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ثبت کرده است.

وی با اشاره به اینکه در ۱۱ ماهه سال گذشته درآمد گمرک استان ۱۳/۵ میلیارد تومان ثبت گردیده گفت: رتبه گمرک استان در صادرات هر گمرک در بین ۱۰۵گمرک صادراتی بدون احتساب گاز طبیعی نهم (۹) می‌باشد.

مدیرکل گمرک ایلام یادآور شد:پیش بینی می‌شود ان شاالله تا پایان سال بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن به ارزش تقریبی ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار برسد که در نوع خود کم نظیر است. /م

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار