مدیر عامل شرکت برق استان ایلام خبر داد؛
مدیر عامل شرکت برق استان ایلام گفت: امروز طی آیینی ۹۰ دستگاه پنل قابل حمل خورشیدی برای تامین برق اضطراری به عشایر شهرستان ملکشاهی تحویل داده شد.
کد خبر: ۱۰۸۷۸۴۱
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۲ 17 January 2023

به گزارش تابناک ایلام ؛ولی الله ناصری اظهار داشت : در مرحله دوم نیز و براساس هدف گذاری انجام شده، ۶۵۰ سامانه دیگر به عشایر استان ایلام تحویل داده خواهد شد.

ناصری ادامه داد: برای هر کدام از این سامانه ها ۱۰۰ میلیون ریال هزینه شده است و تا کنون ۵۵۰ سامانه نیز به مردم استان تحویل داده شده است و انتظار می رود تا تابستان سال آینده ۶۵۰ سامانه دیگر به دست عشایر استان برسد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق ایلام گفت: یکی از طرح‌های وزارت نیرو در سال‌های اخیر با هدف محرومیت‌زدایی و برخورداری مناطق عشایری از نعمت برق، واگذاری سامانه‌های خورشیدی است.

ناصری با اشاره به توان پنج کیلوواتی این سامانه‌های خورشیدی تاکید کرد: ۹۰ درصد هزینه‌های این سامانه‌ها شامل پنل، اتصالات و باتری توسط وزارت نیرو پرداخت می‌شود و این سامانه می‌تواند برق را در سه روز غیرآفتابی در اختیار جامعه عشایری قرار دهد.

وی یکی از برنامه‌های وزارت نیرو را احداث سامانه‌های خورشیدی برای مشترکان به صورت پشت‌بامی برشمرد و اضافه کرد: این برنامه قرار است با اولویت مناطق محروم و روستایی به تعداد ۵۵۰ هزار سامانه عملیاتی شود و پیش‌بینی می‌شود طی پنج سال آینده تکمیل شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق ایلام گفت: سهم استان نیز از این محل سالانه سه هزار سامانه خورشیدی پشت‌بامی است که با اولویت مناطق روستایی و کمتر برخوردار واگذار خواهد شد.

ناصری اظهار داشت: یک هزار و ۱۰۰ مورد از این سامانه‌ها به مددجویان نهادهای حمایتی تعلق می‌گیرد که با معرفی این نهادها با تسهیلات ویژه به آنها واگذار می‌شود./م

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار