معاون فرماندار آبدانان گفت: صنایع دستی دارای ارزش معنوی بسیاری هستند که براساس پشتوانه‎های فرهنگی و هنری گذشتگان تولید و‎ در طول قرنها به آیندگان منتقل می‎شوند.
کد خبر: ۱۰۸۶۸۸۱
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۶ 11 January 2023

با حضور معاون صنایع دستی استان و معاون فرمانداری آبدانان در سالن جلسات فرمانداری از سه نفر برتر در رشته های عروسک بافی، گلیم بافی و چرم دوزی جشنواره صنایع دستی بسیج استان که مقام اول تا سوم را کسب نموده اند با اهدا لوح تقدیر و هدیه  تقدیر بعمل آمد.

تجلیل از صنعتگران برتر جشنواره  بسیج صنایع دستی آبدانان به گزارش تابناک ایلام؛ در این مراسم معاون فرماندار آبدانان گفت: صنایع دستی دارای ارزش معنوی بسیاری هستند که براساس پشتوانه‎های فرهنگی و هنری گذشتگان تولید و‎ در طول قرنها به آیندگان منتقل می‎ شوند.

ماشاالله اقبالی ابراز امیدواری کرد :با رشد و توسعه صنایع دستی بومی، گام‎های مؤثری در راستای ایجاد فرصت‎های شغلی برداشته شود تا این صنعت جایگاه واقعی خود را از لحاظ اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و اشتغال‎زایی پیدا و موجبات رشد و توسعه اقتصادی نیز فرآهم آید.

وی خاطرنشان کرد :شهرستان آبدانان از مناطق مستعد و پیشتاز در صنایع دستی می باشد که نیاز است در این خصوص توجه ویژه ای به آن شود.

 در ادامه محسنی معاون صنایع دستی ضمن تشکر از میراث فرهنگی و فرمانداری آبدانان بیان داشت :اداره کل میراث فرهنگی استان امادگی خدمت به صنعتگران شهرستان آبدانان و همکاری با آنان در هر زمینه ای داشته و به زودی نمایشگاه هایی در خصوص فروش آثار این صنعتگران برگزار خواهد شد.

یادآور می شود رشته های عروسک بافی و گلیم بافی به جشنواره سراسری کشور راه یافتند. /م

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار