مدیرکل بهزیستی ایلام با ذکر اینکه بیش از ۶۰ درصد معلولان در این استان را مردان تشکیل می دهند گفت: سهم مردان از معلولیت در این استان بیشتر از زنان است.
کد خبر: ۱۰۸۰۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸ 03 December 2022

به گزارش تابناک ایلام ؛ حسین نورعلیوند روز شنبه به مناسبت ۱۲ آذرماه روز جهانی معلولان در گفت و گو با خبرنگاران اظهارداشت : از مجموع حدود ۱۷ هزار معلول این استان بیشترین تعداد مربوط به مردان است.

وی ادامه داد: بر اساس آمار موجود معلولیت جسمی، حرکتی عمده ترین نوع معلولیت در این استان را تشکیل می دهد بطوریکه بیش از سه هزار نفر از مجموع معلولان با این نوع معلولیت مواجه هستند.

مدیرکل بهزیستی ایلام تاکید کرد: بعد از جسمی، حرکتی معلولیت های ذهنی، بینایی، شنوایی، روانی و صوت و گفتار به ترتیب بیشترین نوع معلولیت در این استان را تشکیل می دهند.

نورعلیوند با ذکر اینکه عمده معلولان استان در شهرستان ایلام سکونت دارند، یادآور شد: بعد از ایلام شهرستان های دره شهر، دهلران، چرداول، آبدانان، ایوان، بدره، مهران، ملکشاهی، سیروان و هلیلان بیشترین تعداد معلولان را دارند.

به گفته وی، افراد دارای معلولیت از طریق مراجعه به بهزیستی و تایید در کمیسیون معلولیت و یا شناسایی از طریق اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در مناطق روستایی و شهری استان شناسایی شده اند.

مدیرکل بهزیستی ایلام مسائل ژنتیکی را عمده ترین علت معلولیت در این استان برشمرد و اضافه کرد: معلولان این استان در زمینه های مختلف درمانی، توانبخشی، تحصیلی، معیشت، ازدواج و ... زیر پوشش خدمات مستمر و غیر مستمر بهزیستی قرار دارند./م

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار