مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام:
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: این مجموعه برای صرفه‌جویی در مصرف گاز و کاهش حوادث مصرف‌کنندگان در فصل سرما برنامه ریزی کرده است.
کد خبر: ۱۰۷۸۱۱۶
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵ 21 November 2022

به گزارش تابناک ایلام؛ محمود کشاورز مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام بیان داشت: این مجموعه با برنامه‌های تعمیراتی، برنامه‌ریزی و کنترل‌های لازم، اطلاع‌رسانی دقیق و چگونگی مدیریت مصرف‌بهینه و آموزش نکات ایمنی استفاده از وسایل گازسوز آمادگی کامل دارد.

وی بیان کرد: مشترکین گاز باید برای کاهش حوادث هنگام استفاده از وسایل گاز‌سوز نکات ایمنی را رعایت کنند.

کشاورز گفت: مشترکین خانگی هنگام استفاده از وسایل گازسوز، برای محکم کردن شیلنگ‌های گاز از یک طرف به وسایل گازسوز و از طرفی دیگر به لوله‌کشی گاز، از بست‌های فلزی مناسب و استاندارد استفاده کنند.

وی با بیان اینکه استفاده از شیلنگ گاز غیر استاندارد یا دارای پاره‌گی یا دارای طول بیش از ۱۲۰ سانتیمتر از عوامل بروز حوادث هستند، اظهار داشت: گاز‌گرفتگی معمولا در اثر فقدان دودکش مناسب برای وسایل گازسوز به خصوص بخاری و آبگرمکن و عدم تهویه کافی در فضای اتاق روی می‌دهد.

کشاورز بیان کرد: برای جلوگیری از خطرات ناشی از سوختن ناقص وسایل گازسوز و گازگرفتگی لازم است به نکات ایمنی در این زمینه توجه ویژه‌ای شود.

کشاورز افزود: از نصب بخاری‌های گازسوز بدون دودکش در فضا‌هایی نظیر حمام، اتاق خواب و سایر فضا‌های کوچک و بدون تهویه مناسب جداً خودداری گردد زیرا این کار بسیار خطرآفرین بوده و باعث خفگی می‌شود.

وی بیان کرد: قبل از راه اندازی وسایل گازسوز با تست عبور وزنه از داخل دودکش یا لمس‌کردن گرمای لوله دودکش، از باز بودن مسیر دودکش و عدم لانه‌سازی پرنده‌ها و یا هر مانع دیگر اطمینان حاصل شود.

وی گفت: هر وسیله گاز سوز باید دارای یک دودکش استاندارد و مجزا و مجهز به کلاهک از نوع H باشد و همواره محل اتصال دودکش به وسایل گازسوز را بازرسی و از محکم بودن آن‌ها اطمینان حاصل نمایید./ح

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار