رئیس جهاد کشاورزی استان ایلام:
رئیس جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: میزان جوجه ریزی در مرداد ماه به ۳۳ درصد و شهریور ماه به ۲۴ درصد کاهش یافته است.
کد خبر: ۱۰۶۹۶۰۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰ 28 September 2022

به گزارش تابناک ایلام؛ آذرنوش عموزاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام بیان داشت: میزان تولید مرغ در استان ایلام بر اساس میزان جوجه ریزی سه برابر میزان تقاضا در استان است. 

وی افزود: راهکار اعلام قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا است که در نهایت باعث افزایش جوجه ریزی می شود و قیمت متعادل را در بازار ایجاد می کند که این امر نیازمند بازه زمانی دو‌ تا سه ماهه بوده و در برخی مقاطع نیز شاهد افزایش قیمت مرغ در استان خواهیم بود. 

رئیس جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: میزان جوجه ریزی در مرداد ماه به ۳۳ درصد و شهریور ماه به ۲۴ درصد کاهش یافته است. 

عموزاده تصریح کرد: باید تلاش کرد از خروج مرغ زنده به استان های همجوار جلوگیری کرد. 

وی با اشاره به این که تنها استانی که در غرب کشور مرغ کیلویی ۶۳ هزار تومان عرضه می شود ایلام است عنوان کرد: یکی از راهکارها در حوزه کنترل قیمت مرغ این است که قیمت های مصوب را اعلام کنیم که نتیجه آن کاهش میزان جوجه ریزی است به این دلیل که قیمت برابر هزینه تمام شده برای مرغداری است. 

رئیس جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: در فروردین ماه سال جاری ۶ درصد کاهش جوجه ریزی و در اردیبهشت ۶/۵ درصد افزایش جوجه ریزی در سطح مرغداری های استان داشته ایم.

عموزاده مطرح کرد: در راستای کنترل قیمت مرغ از ابتدای سال تا کنون ۷۰۰ تن مرغ منجمد در بازار توزیع شده که با توجه به قیمت مرغ در استان های هم جوار، تلاش های زیادی می شود که مرغ زنده از استان ایلام به دو استان خوزستان و کرمانشاه خارج شود.

وی در پایان یادآور شد: با اقدامات انجام شده کمبود مرغ در استان نداریم و تا کنون بیش از نیاز استان جوجه ریزی داشته ایم، قیمت مرغ در استان های تابع دو استان همجوار کرمانشاه و خوزستان است چرا که قیمت مرغ در این دو استان بیش از قیمت این محصول در استان ایلام است./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار