رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ایلام؛
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات و کمیته مشارکت های مردمی ستاد رابعین حسینی استان ایلام گفت: ۳۵۰ نفر نیز به عنوان عضو افتخاری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان در راستای خدمات رسانی به زوار فعالیت دارند که در ایام اربعین حسینی این تعداد به بیش از ۳ هزار نفر نیز افزایش می باید که نشان دهنده تلاش مردم استان برای خدمات رسانی به زوار است.
کد خبر: ۱۰۴۴۹۷۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۶ 16 May 2022

به گزارش تابناک ایلام ؛ علوی فر بیان داشت : یکی دیگر از فعالیت های ستاد بازسازی عتبات عالیات، خدمات رسانی به زوار در قالب های اسکان، پذیرایی و خدمات رفاهی در ایام اربعین حسینی است که مردم ولایی استان ایلام در طول سالیان گذشته با تمام توان و ظرفیت ها خدمات رسانی ویژه ای به زوار اربعین داشته و خواهند داشت.

علوی فر با بیان اینکه در سال جاری ۱۳ استان کشور به عنوان استان های معین در مرز بین المللی مهران برای خدمات رسانی ویژه به زوار اربعین حسینی مستقر خواهند شد، ابراز کرد: مردم ولایتمدار استان در شهرستان های مسیر تردد زوار اربعین و مسیرهای منتهی به مرز مهران، نسبت به دایر کردن موکب به صورت مردمی اقدام می کنند که افتخار خادمی زوار اربعین حسینی دارند.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود امسال حدود ۴ میلیون نفر در مرز مهران شاهد حضور زوار اربعین حسینی باشیم، گفت: مرز مهران با توجه به امنیت، بعد مسافتی با عتبات عالیات، تسهیل در تردد و قرابت های فرهنگی مردم هم مرز ایلام با عراق، همواره مورد توجه زوار اربعین حسینی برای تردد بوده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ایلام یادآور شد: این ستاد و کمیته مشارکت های مردمی ستاد اربعین حسینی استان ایلام از اجرای برنامه های فرهنگی، هنری، دینی و مذهبی در ایام اربعین حسینی برای زوار در کنار خدمات رسانی به زوار استقبال می کند و انتظار می رود که با همکاری و تعامل با دستگاه های فرهنگی از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، برنامه های ویژه فرهنگی در طول ایام اربعین حسینی در مرز مهران و مسیرهای تردد زوار برگزار شود.

علوی فر با بیان اینکه در حال حاضر ۱۸۰ موکب در این استان مجوز فعالیت در ایام اربعین حسینی دارند، افزود: ۳۵۰ نفر نیز به عنوان عضو افتخاری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان در راستای خدمات رسانی به زوار فعالیت دارند که در ایام اربعین حسینی این تعداد به بیش از ۳ هزار نفر نیز افزایش می باید که نشان دهنده تلاش مردم استان برای خدمات رسانی به زوار است.

وی بیان کرد: علاوه بر این موکب ها نیز سایر نهادها و دستگاهای اجرایی و فرهنگی موکب هایی را برای خدمات رسانی به زوار با برپایی موکب در خدمت زوار اربعین حسینی هستند و امید است با برپایی موکب فرهنگ و هنر در ایام اربعین حسینی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شاهد خدمات رسانی به زوار در حوزه فرهنگی و هنری باشیم./م

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار