مدیرکل بنیاد مسکن ایلام:
مدیرکل بنیاد مسکن ایلام از اجرای طرح هادی در ۸۹ روستای ایلام خبر داد و گفت: طرح هادی در ۱۴۶ روستای دیگر تا پایان سال انجام می شود.
کد خبر: ۱۰۱۱۹۲۳
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷ 27 November 2021

به گزارش تابناک ایلام؛ حبیب الله محبی بیان داشت: در شش ماهه اول در قالب طرح هادی عملیات جدول گذاری، پیاده روسازی، کانال سنگی، سنگ فرش معابر و آسفالت معابر در ۸۹ روستای استان اجرایی شده است.

وی افزود: در این خصوص ۴۹ میلیارد تومان اعتبار از منابع مختلف استانی و ملی هزینه شده است.

محبی با اشاره به اختصاص قیر رایگان و مشارکت دهیاری‌ها و فرمانداری‌های سطح استان در اجرای طرح‌های هادی، گفت: در این راستا بالغ بر ۲۰۰ هزار مترمربع شن ریزی، بیس و آسفالت معابر انجام شده است.

طرح هادی در ۵۰ روستا شروع شده است

مدیرکل بنیاد مسکن ایلام مطرح کرد: در کنار این فعالیت‌ها برای بیش از ۶۵ روستای استان طرح هادی ایجاد شده و به زودی عملیاتی می‌شود.

وی ادامه داد: برای سال ۱۴۰۰ نیز اجرای طرح هادی در ۱۴۶ روستای دیگر با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان در دست اقدام است.

وی با اشاره به اینکه نسبت به تخصیص اعتبار طرح هادی در ۵۰ روستا شروع شده است، تصریح  کرد: برای اجرای طرح هادی در دیگر روستاها منتظر تخصیص اعتبار هستیم.

مدیرکل بنیاد مسکن ایلام عنوان کرد: عملیات اجرایی طرح هادی این روستاها شامل بهسازی محیط، شن ریزی، جدول گذاری، کانال سنگی، سنگ فرش معابر، زیباسازی است.

ساخت ۲ هزار واحد مسکونی برای مناطق محروم

وی در بحث تامین مسکن محرومان نیز گفت: در نیمه دوم سال گذشته ۲ هزار واحد مسکن محرومان و یک هزار و ۲۰۰ واحد طرح ویژه مسکن در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه با همکاری بانک‌های عامل از سه هزار و ۲۰۰ واحد، بالغ بر ۲ هزار و ۹۰۰ واحد آن به بهره برداری رسیده است.

محبی خاطر نشان کرد: برای سال جاری نیز ساخت ۲ هزار واحد مسکونی برای مناطق محروم و دورافتاده و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در دستور کار قرار دارد که تاکنون تسهیلات یک هزار و ۶۷۵ نفر تامین اعتبار شده و ۵۲۹ مورد نیز با بانک عامل انعقاد قرارداد شده است.

وی یادآور شد: بنیاد مسکن در طرح جهش تولید مسکن نیز به عنوان کارگزار وزارت راه و شهرسازی در شهرهای ایلام، ایوان و دره شهر عملاً عملیات اجرایی طرح‌ها را شروع کرده است.

مدیرکل بنیاد مسکن ایلام افزود: تا به این لحظه ساخت ۶۳۰ واحد در شهر ایلام، ۱۶ واحد در شهر دره شهر، ۱۶ واحد نیز در شهر ایوان شروع شده است.

وی گفت: برای ساخت ۳۰۰ واحد دیگر پروانه ساخت آنها آماده شده و به زودی انجام مراحل مناقصه و انتخاب پیمانکار انجام می‌شود./ح

 

بیشتر بخوانید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار