معاون سیاسی ، امنیتی استاندار ایلام گفت:تمامی دستگاه های اجرایی استان موظف هستند نسبت به آموزش و اطلاع رسانی در خصوص خطرات کرونا اقدامات لازم را انجام دهند.
کد خبر: ۱۰۱۰۸۰۹
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۲ 21 November 2021

به گزارش تابناک ایلام ؛  الیاس فتاحی  در نشست ستاد کرونا استان ایلام با تبریک هفته بسیج، اظهار داشت: تمامی دستگاه های اجرایی استان موظف هستند نسبت به آموزش و اطلاع رسانی در خصوص خطرات کرونا اقدامات لازم را انجام دهند.

وی افزود: همه دستگاه‌های اجرایی به صورت هفتگی گزارش اجرایی اقدامات پیشگیری و مقابله با کرونا را به دانشگاه علوم پزشکی استان ارسال، تا این مشکلات در ستاد استانی مطرح و پیگیری شود.

معاون استاندار ایلام تاکید کرد: میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در استان همچنان زیر ۵۰ درصد است که این عدد می‌تواند به خیزش مجدد بیماری کرونا در استان ایلام منجر شود.

فتاحی ادامه داد: با توجه به بازگشایی مقطع متوسطه دوم از ۲ هفته قبل و بازگشایی آموزش متوسطه اول از این هفته، ضروری است دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه های اجرایی مرتبط نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس نظارت و کنترل بیشتری را در دستور کار خود قرار دهند.

معاون استاندار ایلام بیان داشت: موضوع واکسیناسیون و تزریق واکسن کرونا به عنوان مهم ترین عامل برای پیشگیری و مقابله با کرونا، باید در دستور کار جدی فرمانداران و روسای شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها باشد و در این راستا تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف هستند از همه ظرفیت و امکانات خود برای واکسیناسیون عمومی استفاده کنند.

کرونا آسیب های روحی زیادی به مردم وارد کرد

معاون سیاسی ، امنیتی استاندار ایلام گفت: کرونا آسیب های اجتماعی و روحی فراوانی را به مردم وارد کرد و سبک زندگی مردم را تا حدود زیادی تغییر داد.

فتاحی افزود: در دوران پسا کرونا باید تحرک فیزیکی و ورزش به صورت جدی مورد توجه خانواده‌ها قرار گیرد چرا که ورزش هم به سلامت جسم و هم به سلامت روح کمک می کند.

وی تاکید کرد: کارشناسان حوزه علوم اجتماعی و روانشناسان باید با شناسایی مشکلات و آسیب های ناشی از این بیماری کرونا نظیر کاهش ارتباطات اجتماعی، انزوا، ترس از ابتلا به این بیماری، نسبت به ترمیم آسیب ها به سرعت اقدام کنند.

معاون استاندار ایلام تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های حمایتی نظیر بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) توسعه خدمات مشاوره پایداری خانواده ها را در دستور کار قرار دهند./م

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار